Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 446

Сьогодні у судовій системі вкрай критична кадрова ситуація. На цьому у коментарі каналу «1+1» наголосив член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус. «У десяти судах взагалі відсутні судді. У 23 % судів України працює 50 і менше відсотків суддів від передбаченої штатної чисельності. Зокрема, менше 50% суддів працює в десяти судах Полтавської області, в дев’яти судах Черкаської області, у восьми судах Харківської області, у семи судах Львівської та Житомирської областей, у шести судах Вінницької і Волинської областей», – повідомив член ВРП.

За словами Олега Прудивуса, для розблокування ситуації потрібно невідкладно ухвалити закон, який надасть можливість створити Вищу кваліфікаційну комісію суддів і налагодити її ефективну роботу. Адже через недоукомплектованість судів громадяни позбавлені права на своєчасний судовий захист.

«В апеляційних судах ще більш критична ситуація, ніж у місцевих. Там дуже мало суддів, у більшості апеляційних судів є проблеми з формуванням колегій для розгляду кримінальних справ. Нестача кадрів породжує надмірне навантаження на суддів. У деяких місцевих судах на одного суддю припадає чотири-п’ять тисяч справ на рік. Суддя не здатен впоратися з таким валом справ, як би він цього не прагнув, у кожної людини є межа фізичних можливостей. ВРП враховує надмірне навантаження суддів при розгляді скарг на тривалий розгляд справи. Ми витребуємо показники роботи суддів і аналізуємо, чи є об’єктивні причини, які від них не залежать, але впливають на час розгляду», – зауважив член ВРП.

Олег Прудивус розповів, що призначені Указом Президента України від 16 червня 2020 року за поданням ВРП судді відновлять роботу восьми місцевих загальних судів. «Від попереднього складу ВККС до ВРП надійшли 467 рекомендацій щодо кандидатів на посади суддів першої інстанції. Починаючи з 27 квітня, ВРП ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення 423 кандидатів. Серед них є судді, які запустять роботу у тих восьми судах, де нема жодного судді. Сподіваюсь, незабаром судова система поповниться новими кадрами», – акцентував він.

На думку Олега Прудивуса, частково може вирішити кадрову проблему нещодавно зареєстрований законопроект щодо призначення на конкурсній основі суддями місцевих і апеляційних судів осіб, які пройшли конкурс на посаду судді Верховного Суду, але їм не вистачило балів для перемоги.

Член ВРП окремо наголосив на неприпустимості дискредитації судової влади. «До суддів треба ставитися толерантно, адже суддівська робота вимагає не лише високого професіоналізму, а й психологічної стійкості. Не треба знищувати їх морально, постійно безпідставно ганьбити, цькувати. Не потрібно вести інституційну війну, з року в рік заявляти, що судова влада потребує кардинального реформування, що всі суди погані, а судді не чесні. Якщо якийсь конкретний суддя не відповідає вимогам суспільства, порушив закон, його треба покарати і не переносити негатив на всю суддівську спільноту. Для викорінення конкретних недоліків є чіткі механізми, в тому числі і у Вищої ради правосуддя», – зазначив Олег Прудивус.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).