Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 464

Днями Велика Палата Верховного Суду оприлюднила рішення, ухвалене 2 липня 2020 року у справі № 9901/39/20. Цим рішенням ВП ВС визнала належними надані представниками Вищої ради правосуддя документи для представництва (самопредставництва) в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.

У лютому 2020 року громадянин звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив визнати протиправним та скасувати рішення ВРП від 9 січня 2020 року № 12/0/15-20 про звільнення з посади судді Суворовського районного суду міста Одеси на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Повертаючи у квітні 2020 року клопотання представника ВРП про зупинення провадження у справі без розгляду, суд першої інстанції зазначив, що до клопотання не додано належних документів, які підтверджують повноваження представника.

ВРП оскаржила зазначену ухвалу до Великої Палати Верховного Суду, яка встановила, що документи, додані до клопотання про зупинення провадження у справі, є достатніми для підтвердження повноважень представника – головного спеціаліста відділу представництва інтересів ВРП у судах Склярук Ю.В. на здійснення самопредставництва ВРП у суді під час розгляду цієї справи.

Велика Палата Верховного Суду констатувала, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про те, що до клопотання про зупинення провадження в цій справі не додано належних документів.

З урахуванням положень Конституції України представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах з 1 січня 2020 року здійснюється виключно прокурорами або адвокатами.

Протягом тривалого часу Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду не допускав представників Вищої ради правосуддя до участі у справах, усно мотивуючи такі рішення вказаними нормами Конституції України.

Зазначено, що питання самопредставництва не закріплені в нормах Конституції України, але ці питання регламентовані положеннями відповідних кодексів.

Зокрема, стаття 55 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає дві форми участі сторін в адміністративній справі, а саме: участь через представника (представництво) і особисту участь (самопредставництво).

Частинами третьою та четвертою статті 55 КАС України передбачено, що юридична особа незалежно від порядку її створення, суб’єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника або через іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, положення, трудового договору тощо.

Велика Палата Верховного Суду звертає увагу, що з урахуванням вказаних положень статті 55 КАС України для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб було чітко визначене її право діяти від імені такої особи без додаткового уповноваження.

Починаючи із січня 2020 року, Вища рада правосуддя вчиняла усі передбачені законодавством дії для того, щоб забезпечити належний захист своїх прав та інтересів.

Зокрема, ухвалено рішення ВРП, яким внесено зміни до Положення про секретаріат Вищої ради правосуддя з метою закріплення повноважень працівників секретаріату здійснювати представництво (самопредставництво). Згодом внесено відповідні зміни й до Положення про правове управління, про відділи та до посадових інструкцій спеціалістів цього управління (наказ керівника секретаріату ВРП від 20 січня 2020 року № 8-к).

Велика Палата Верховного Суду постановила, що оскільки суд першої інстанції допустив порушення норм процесуального права, апеляційну скаргу ВРП слід задовольнити, ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 11 березня 2020 року в цій частині скасувати, а справу направити для продовження розгляду до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).