24 липня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила обвинувальний вирок та визнала винуватими колишнього старшого слідчого в особливо важливих справах прокуратури Київської області та адвоката у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні надані сторонами матеріали, заслухавши свідків та дослідивши речові докази, колегія суддів визнала обвинувачених винуватими у вчиненні злочину – одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи в розмірі 50 000 доларів США за вплив на прийняття рішення в інтересах третьої особи.
Адвокатові суд призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права займати посади в судах, правоохоронних органах, адвокатурі строком на 2 роки. Колегія суддів ухвалила відраховувати строк відбування покарання з моменту набрання вироком законної сили. Також у строк відбування покарання буде зарахований строк тримання адвоката під вартою – з 27 грудня 2016 по 12 січня 2017 року з розрахунку 1 день попереднього ув’язнення за 2 дні позбавлення волі.
Ексслідчому в особливо важливих справах прокуратури Київської області суд призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки з позбавленням права займати посади в судах, правоохоронних органах, адвокатурі строком на 2 роки. Строк відбування покарання відраховувати з моменту набрання вироком законної сили.
Як встановлено у вироку, в 2016 році ексслідчий розслідував справу щодо третьої особи, яку обвинувачували у шахрайстві в особливо великих розмірах. Колишній слідчий запропонував третій особі перекваліфікувати його дії з шахрайства на зловживання впливом. За такі послуги він попросив 50 000 доларів США – начебто винагорода за вплив на прокурора.
До реалізації плану ексслідчий та інші невстановлені особи з числа працівників прокуратури Київської області залучили адвоката. Останній зустрівся з третьою особою і повідомив, що для зміни обвинувачення в суді потрібно заплатити 50 000 доларів США, що будуть зберігатися в нього. Також було надано обіцянку третій особі, що у справі після перекваліфікації буде укладена угода про визнання винуватості. Адвокат та третя особа уклали договір про надання правових послуг з тим, щоб надати вигляду законності факту передачі неправомірної вигоди. Адвокат отримав 50 000 доларів США від третьої особи в салоні свого автомобіля.
Ексслідчий спілкувався із третьою особою як безпосередньо, так і через його доньку, яка й звернулася до НАБУ.
Трансляція оголошення вироку: https://cutt.ly/Psrt8l7