Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 313

Ні судоустрій і статус суддів, ні нормативно-правові засади діяльності Вищої ради правосуддя не можуть визначатися розробленою НАЗК Антикорупційною стратегією, що реалізується шляхом виконання відповідної державної програми, яка затверджується Кабінетом Міністрів України. На цьому наголосила суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Олександра Жуковська під час онлайн-обговорення суддівською спільнотою проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки.

«Це суперечить принципу розподілу державної влади на виконавчу, законодавчу та судову, закріпленому статтею 6 Конституції України», – підкреслила суддя.

Вона звернула увагу на пункт проєкту стратегії, в якому зазначено: «Попередня діяльність із проведення контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя суддів була недостатньо дієвою та не надала змоги досягти очікуваних результатів». Така діяльність справді належить до повноважень НАЗК і має реалізовуватись належним чином, погодилась Олександра Жуковська. На її думку, якщо компетентний орган вважає, що є недоліки, які потрібно усунути, то в цьому його можна лише підтримати. Але в «очікуваних стратегічних результатах», з-поміж іншого, вказано, що підвищиться результативність заходів контролю та перевірки завдяки «…отриманню НАЗК права доступу до відомостей, які містять банківську таємницю, за письмовим запитом без рішення суду».

«Проти таких методів я як суддя категорично заперечую. Банківська таємниця належить до охоронюваних законом таємниць і саме тому потребує судового контролю», – зазначила Олександра Жуковська. Бажання НАЗК подібним методом покращити результативність заходів контролю, на її думку, не можна назвати достатньою легітимною метою, яка б виправдала необхідність такого ступеня втручання у права і свободи осіб поза межами судового контролю. Адже це є неприпустимим у демократичному суспільстві.

Суддя висловила також зауваження щодо зазначеної в проєкті Антикорупційної стратегії «проблеми» повільного і неякісного досудового розслідування корупційних злочинів, причиною якої, на думку авторів документа, є складні процедури здійснення окремих слідчих дій та заходів забезпечення кримінального провадження. «Їх пропонується спростити, але що саме закладається у таке формулювання, невідомо», – відзначила Олександра Жуковська.

Крім того, вона звернула увагу на відсутність причинно-наслідкового зв’язку між постановкою «проблеми» та «очікуваними стратегічними результатами» в окремих пунктах Антикорупційної стратегії.

На думку судді, проєкт Стратегії як проєкт нормативного акта має бути якісним, тобто обґрунтованим, з чіткими формулюваннями, що не викликають двозначних тлумачень, узгодженим із Конституцією України, відповідати принципам розподілу державної влади та гарантіям незалежності судової влади. У тому вигляді, в якому проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки поданий для обговорення Національним агентством з питань запобігання корупції, він не може бути затверджений та потребує доопрацювання, вважає Олександра Жуковська.

Як повідомлялось, 31 липня 2020 року відбулося онлайн-обговорення суддівською спільнотою проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, розробленого Національним агентством з питань запобігання корупції. У заході, організованому Вищою радою правосуддя в режимі відеоконференції, взяли участь судді Верховного Суду, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних та місцевих судів, представники Ради суддів України, Національної школи суддів України, суддівських асоціацій, а також голова Національного агентства з питань запобігання корупції.

Метою обговорення є вироблення консолідованої позиції органів та установ системи правосуддя щодо вказаної стратегії. Запис відеотрансляції заходу можна подивитись тут.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).