Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 270

16 вересня 2020 року КГС ВС прийняв постанову у справі № 911/3297/16, якою відмовив повністю в позовних вимогах прокуратури Київської області до Бучанської міської ради й ТОВ «ТІС» про визнання недійсними рішення міської ради та договору оренди, а також витребування земельної ділянки комунальної власності площею 4,8 га на користь держави в особі Кабінету Міністрів України.

Розгляд справи тривав чотири роки в судах різних інстанцій. Господарський суд Київської області рішенням від 11 травня 2018 року, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 16 травня 2019 року, у задоволенні позову відмовив.

Судові рішення мотивовані тим, що спірна земельна ділянка площею 4,8 га на час її відведення в оренду другому відповідачеві не перебувала в межах (у складі) земель лісогосподарського призначення, згідно із затвердженою містобудівною документацією земельна ділянка призначена саме для містобудівних потреб, не є лісом першої категорії, як зазначає прокурор, і вказані обставини підтверджені матеріалами справи, також додатково встановлені у висновку судової експертизи, що призначалась у справі. За рішенням судів не підлягають задоволенню і вимоги про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, укладеного між міською радою та другим відповідачем, і витребування на користь держави в особі Кабінету Міністрів України земельної ділянки площею 4,8 га, розташованої в м. Буча, оскільки останні є похідними від вимоги, в задоволенні якої суд відмовив.

Колегія суддів Верховного Суду у складі суддів КГС дійшла висновку про законність прийнятих у справі рішень і безпідставність вимог прокурора як скаржника у касаційній інстанції з огляду на те, що судами з урахуванням висновків судової експертизи не було встановлено належність земельної ділянки, стосовно якої прийнято оскаржуване рішення від 26 березня 2004 року та укладено договір оренди, до земель лісового фонду і віднесення її зелених насаджень до категорії лісів першої групи, а також того, що іншими доказами підтверджено на рівні компетентних органів держави законне встановлення меж м. Буча, до якого спірні землі увійшли. Ще до винесення спірного рішення ради від 26 березня 2004 року Бучанська лісова дача площею 890 га перебувала в межах селища Буча на підставі рішення виконкому Київської обласної ради депутатів трудящих від 28 жовтня 1968 року № 791, відповідно до Генерального плану смт Буча 1967 року, затвердженого 30 серпня 1968 року рішенням виконкому Ірпінської міської ради № 510, а також на підставі рішення виконкому Київської обласної ради депутатів трудящих від 28 жовтня 1968 року № 791 «Про затвердження адміністративних меж міських (селищних) Рад депутатів трудящих Київської області».

Отже, Бучанська міська рада мала право на розпорядження землями в межах населеного пункту м. Буча.

Постанова КГС ВС від 16 вересня 2020 року у справі № 911/3297/16 – http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/91622172

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 17 апреля 2024

Новини