Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 268

Причини неявки позивачки, яка надала суду клопотання про відкладення розгляду справи з огляду на карантинні обмеження, спричинені коронавірусом SARS-CoV-2, не можуть вважатися неповажними.

Громадянка М. звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальність «Технопривід інцест груп» про усунення загрози життю, здоров’ю, майну громадян. Ухвалою від 22 січня 2020 року місцевий суд відкрив провадження та призначив справу до розгляду на 05 лютого 2020 року.

Справа призначалася до слухання неодноразово, у ній було розпочато розгляд позову по суті, а в подальшому – відкладалася, в тому числі, і з ініціативи сторони позивача, що підтверджується відповідними клопотаннями.

Судове засідання 05 серпня 2020 року за клопотанням сторін, в тому числі і у зв’язку із заявою позивача М. про перенесення слухання справи у зв’язку з карантинними обмеженнями, було відкладено на 16.09.2020.

У судове засідання 16 вересня 2020 року сторона позивача подала заяву-клопотання про перенесення розгляду справи на більш безпечну дату у зв’язку з перебуванням на самоізоляції через повернення з-за кордону членів сім’ї заявника. Того ж дня, ухвалою місцевого суду вказану позовну заяву залишено без розгляду. Своє рішення суд мотивував тим, що неявка позивачки в судове засідання, призначене на 16 вересня 2020 року, є повторною неявкою належно повідомленого позивача про час та місце слухання справи, а причини такої неявки визнані судом неповажними.

Вважаючи ухвалу суду незаконною, необгрунтованою, постановленою з порушенням норм матеріального та процесуального права, громадянка М. оскаржила її в апеляційному порядку. В поданій апеляційній скарзі вказувала на помилковість висновку місцевого суду про неповажність причин неявки в судове засідання. Просила скасувати ухвалу суду першої інстанції та направити справу до місцевого суду для продовження розгляду.

Апеляційний суд, проаналізувавши обставини справи щодо відкладення слухання справи, прийшов до переконання, що місцевий суд помилково розцінив причини неявки сторони позивача як неповажні, а саму неявку без поважних причин – повторною.

Судом взято до уваги, що станом на час проведення судових засідань у справі в Україні діяв карантин, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», умовами якого було передбачено обмеження регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському та міжміському сполученні, а також перевезення метрополітенами міст Києва, Харкова, Дніпра. Незважаючи на те, що 05 серпня 2020 року та 16 вересня 2020 року карантинні обмеження були послаблені, однак, судом враховано, що позивачка є особою, що досягла 60-річного віку, є інвалідом І групи загального захворювання по зору, що також ускладнювало її прибуття в судове засідання.

Судом апеляційної інстанції також взято до уваги і те, що аналогічне клопотання про відкладення розгляду справи з 05 серпня 2020 року на іншу дату було подано і представником відповідача.

За наведених обставин, апеляційний суд прийшов до переконання про те, що оскаржувана ухвала постановлена місцевим судом з порушенням норм процесуального права, які діяли на момент її винесення, а тому апеляційна скарга підлягає до задоволення, а оскаржувана ухвала – до скасування із направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).