Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 195

1. Заступник Голови ВРП Олексій Маловацький: У новий рік зі старими проблемами – суди без суддів через відсутність ВККСУ

«Питання кадрового забезпечення в судовій системі України безпосередньо пов’язане з можливістю отримання громадянами доступу до правосуддя», – наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час сьомого засідання Міжнародної консультативної ради при ВРП.

На думку заступника Голови ВРП, у результаті політизованих дій щодо формування судової влади, вона перебуває у критичній ситуації.

«Якщо в 2021 році не запрацює ВККСУ, а судді, які мають право на відставку, залишать посади, то на кінець року кількість повноважних суддів зменшиться ще на 1752 судді, а загальний дефіцит буде становити понад 60%. Тому в разі збереження й надалі такої невтішної динаміки стосовно кадрового забезпечення судів існує ризик, що через пів року функціонування судової гілки влади як такої взагалі припиниться», – застеріг Олексій Маловацький.

Також Олексій Маловацький назвав пріоритетні напрями роботи ВРП на 2021 рік:

  • розроблення спільно з міжнародними партнерами рекомендацій щодо здійснення правосуддя в умовах пандемії для судів України з метою забезпечення права громадян на справедливий суд;
  • робота над Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та впровадження електронного судочинства у всіх судах України, електронного діловодства;
  • питання судового адміністрування: визначення нормативів навантаження суддів, від якого залежить як фінансування, так і матеріально-технічне забезпечення судів;
  • підготовка та презентація четвертої Щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік;
  • питання кадрового забезпечення судів, аналіз та узагальнення практики щодо кадрових процедур;
  • аналіз та узагальнення дисциплінарної практики ВРП.

2. Результати I Всеукраїнського студентського конкурсу з вирішення судового спору та написання судового рішення

Конкурсна комісія, до якої входили члени Вищої ради правосуддя, перевірила більше ніж 300 робіт та обрала з них 13 найкращих.

Детальніше тут.

3. Оголошення про початок процедури відрядження суддів до Херсонського міського суду Херсонської області

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 19 січня 2021 року № 74/0/15-21 оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до Херсонського міського суду Херсонської області – 15 суддів.

4. Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 19 січня 2021 року № 73/0/15-21 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області до 29 січня 2021 року.

5. Двох суддів звільнено у відставку

21 січня 2021 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку Побережну Олену Дмитрівну з посади судді Сокирянського районного суду Чернівецької області та Суржка Анатолія Васильовича з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

6. ВРП просить Офіс Генпрокурора надати інформацію про розслідування фактів втручання в діяльність суддів Шостого апеляційного адміністративного суду

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за фактами, викладеними у повідомленнях суддів Шостого апеляційного адміністративного суду Олени Кузьмишиної, Любові Костюк, Наталії Бужак.

Судді Шостого апеляційного адміністративного суду звернулися до Вищої ради правосуддя з повідомленнями про втручання невідомих осіб у їхню діяльність щодо здійснення правосуддя.

Судді повідомили, що у провадженні Шостого апеляційного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом до Українського інституту національної пам’яті, Голови Українського інституту національної пам’яті про визнання протиправними дій, заборону вчиняти певні дії та зобов’язання вчинити певні дії.

7. ВРП відреагувала на повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів Тисменицького районного суду Івано-Франківської області та Болградського районного суду Одеської області

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо розслідування фактів, викладених у повідомленнях суддів про виявлення грошових коштів у матеріалах справи та у поштовому відправленні разом із заявою про відвід.

8. 9–11 березня 2021 року відбудеться ХVIІІ черговий з’їзд суддів України

Відповідно до повідомлення Ради суддів України від 19 січня 2021 року, яке надійшло до Вищої ради правосуддя 20 січня 2021 року відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», рішенням Ради суддів України від 24 грудня 2020 року № 71 визначено дату та місце проведення XVIII чергового з’їзду суддів України.

До порядку денного XVIІІ чергового з’їзду суддів України включено питання про обрання членів Вищої ради правосуддя.

Дата проведення з’їзду – 9-11 березня 2021 року.

Місце проведення ХVIІІ чергового з’їзду суддів України – Міжнародний центр культури та мистецтв Федерації профспілок України за адресою: м. Київ, алея Небесної Сотні, 1.

Прийом документів від кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя для обрання з’їздом суддів України згідно з вимогами статей 8, 9, 10 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» здійснює секретаріат Вищої ради правосуддя.

Секретаріат Вищої ради правосуддя здійснюватиме прийом документів від кандидатів на посаду члена ВРП для обрання з’їздом суддів України з 21 січня 2021 року.

Дата завершення прийому документів – 24:00 6 лютого 2021 року.

Переліки з інформацією про кандидатів для обрання на посади членів Вищої ради правосуддя в порядку надходження заяв та інших документів від кандидатів розміщуватимуться в розділі«Кандидати до складу ВРП».

9. Розпочалася процедура відрядження суддів до двох судів

Вища рада правосуддя відповідно до рішень від 21 січня 2021 року № 96/0/15-21 та № 98/0/15-21 оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до: Сєвєродонецького міського суду Луганської області – 3 суддів; Тульчинського районного суду Вінницької області – 2 суддів.

"Юридическая практика"


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).