Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 186

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики вирішив подати на розгляд Верховної Ради України доопрацьований законопроєкт № 3711 під новою назвою «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» та рекомендувати Парламенту за результатами розгляду у повторному першому читанні прийняти законопроєкт за основу.

Відповідно до законопроєкту Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) складається із шістнадцяти членів, вісім з яких призначаються із числа суддів або суддів у відставці. ВККСУ вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів. Призначення на посаду члена ВККСУ здійснюється Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу строком на чотири роки.

Конкурс на зайняття посади члена ВККСУ здійснюється у два етапи:

перевірка Конкурсною комісією з питань доброчесності документів, поданих кандидатами на посаду члена ВККСУ, та відбір кандидатів, які найбільше відповідають критерію доброчесності;

перевірка Вищою радою правосуддя відібраних Конкурсною комісією кандидатів на посаду члена ВККСУ на їх відповідність критерію професійної компетентності.

Перевірка Вищою радою правосуддя рекомендованих Конкурсною комісією кандидатів, які успішно пройшли перший етап конкурсу, на відповідність критерію професійної компетентності здійснюється шляхом проведення співбесіди, метою якої є з’ясування рівня знань, навичок, ділових якостей, кваліфікаційної характеристики кандидатів.

У законопроєкті зазначено, що Конкурсна комісія є допоміжним органом Вищої ради правосуддя для проведення першого етапу конкурсу та сприяння у підготовці рішень Вищої ради правосуддя з питань призначення на посади членів ВККСУ.

Суб’єктами формування Конкурсної комісії є Рада суддів України, Рада прокурорів України, Рада адвокатів України, Національна академія правових наук України в особі Президії. До її складу входять:

три особи із числа суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів України;

три особи, запропоновані відповідно Радою прокурорів України, Радою адвокатів України, Національною академією правових наук України в особі Президії.

Кандидатами на посаду члена Конкурсної комісії можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, відповідають критеріям доброчесності та професійної етики, є правниками з визнаним рівнем компетентності.

Водночас у розділі «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» пропонується передбачити, що перший склад Конкурсної комісії формується з трьох осіб із числа суддів або суддів у відставці, запропонованих Радою суддів України, та трьох осіб із числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.

Однак якщо міжнародні та іноземні організації у двадцятиденний строк із дня опублікування оголошення про початок добору не запропонують осіб до складу Конкурсної комісії або запропонують кількість, недостатню для формування повноважного складу, таких осіб пропонуватиме Рада прокурорів України, Рада адвокатів України, Національна академія правових наук України в особі Президії протягом п’ятнадцяти днів.

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, коментуючи під час засідання Комітету статус Конкурсної комісії, зазначив, що вона є допоміжним органом. «Така конструкція є не випадковою, вона фактично відтворює ту модель, яка була запропонована Законом України «Про Вищий антикорупційний суд», де чітко визначено, що Громадська рада міжнародних експертів сприяє Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, виконує дорадчу роль і функцію», – сказав він.

На думку Голови ВРП, запропонована законопроєктом процедура відбору, яка передбачає перевірку як професійної компетентності, так і доброчесності, дасть змогу зняти з порядку денного питання щодо відповідності критеріям доброчесності представників органів суддівського врядування.

Він вважає, що методологію оцінювання професійної компетентності кандидатів, показники відповідності критеріям такого оцінювання та засоби їх встановлення має розробляти Вища рада правосуддя, методологію оцінювання доброчесності кандидатів, показники відповідності критеріям такого оцінювання та засоби їх встановлення – Конкурсна комісія з питань доброчесності. Ці показники мають бути відображені у єдиному Положенні про проведення конкурсу, яке затверджуватиме Вища рада правосуддя.

Принагідно Андрій Овсієнко акцентував увагу на потребі невідкладного заповнення вакантних посад членів ВРП: «Чотири вакансії у Раді не заповнені Парламентом, прокурорською спільнотою та науковцями впродовж майже двох років. У чотирьох діючих членів Ради, обраних з’їздом суддів, закінчуються повноваження. Виникає ризик того, що Рада через півтора місяця може стати неповноважною. Якщо ВРП не зможе приймати рішення, то будь-який ухвалений закон щодо відновлення роботи ВККСУ, навіть дуже досконалий, не зможе бути реалізований».


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).