Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 175

Відповідна ініціатива була підтримана членами робочої групи щодо зміни методики обліку статистичних даних та доопрацювання Методики визначення граничної чисельності суддів у судах, яка розпочала свою роботу 19 січня 2021 року.

Мета висвітлення таких напрацювань – широке їх обговорення суддівською спільнотою, громадськістю та зацікавленими особами.

Вже найближчим часом на сайті РСУ буде опублікована інформація щодо цього в розрізі судів першої та апеляційної інстанції.

Відповідна інформація буде розміщуватися поступово в розділі: Документи, Нормативи навантаження.

Окрім нормативної чисельності у ній буде відображена інформація щодо кількості судових справ, що надійшли до суду, інформація про штатну та фактичну чисельність суддів.

Для розрахунків буде використано дані статистичної звітності 2019-2020 року.

Для розуміння загальних принципів визначення нормативної чисельності суддів у конкретному суді наведемо приклад її обчислення.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 24 листопада 2020 року "Про результати дослідження щодо визначення нормативів часу на розгляд судових справ різних категорій", затверджено показники середньої тривалості розгляду судових справ при ухваленні рішень та здійсненні заходів з питань організаційного забезпечення діяльності судів.

Дане рішення було прийнято з урахуванням Звіту за результатами оцінювання середніх витрат часу на розгляд справ для визначення коефіцієнтів навантаження на суддів, Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» від 30.07.2020 року (далі – Звіт).

З відповідними документами можна ознайомитись тут

Визначення нормативної чисельності суддів здійснюється наступним чином:

Державна судова адміністрація України по кожному суду надає дані про всі справи, що надійшли до суду за певний період. Тобто враховуються усі без справи по кожному коду категорії суцільним порядком.

Наприклад:

У 2019 році в певний суд надійшло 195 цивільних справ категорії 310010000 Розірвання шлюбу.

З них 108 розглянуто у спрощеній процедурі, а 87 за повною процедурою. Всі справи розглядались суддею одноособово.

Норматив для розгляду цих справ складає 135 хвилин, або ж 2,25 години.

Для спрощеної процедури у Звіті рекомендовано застосовувати коефіцієнт 0,41, а для повної коефіцієнт 1. Для одноособового розгляду коефіцієнт по Звіту складає 1, для колегіального розгляду 2.

Також суд розглянув одну справу категорії 411010201 Умисне вбивство.

Норматив для розгляду цих справ складає 1054 хвилини, або ж 17,5664 годин.

Справа розглядалась за повною процедурою та колегіально. Для спрощеної процедури у Звіті рекомендовано застосовувати коефіцієнт 0,41, а для повної коефіцієнт 1. Для одноособового розгляду коефіцієнт по Звіту складає 1, для колегіального розгляду 2.

Таким чином рахуємо нормативний час для розгляду справи по кожній справі.

108 справ х 2,25 години х 0,41 (коефіцієнт спрощеної процедури) х 1 (коефіцієнт одноособового розгляду)= 99,63 годин.

87 справ х 2,25 години х 1 (коефіцієнт повної процедури) х 1 (коефіцієнт одноособового розгляду)= 195,75 годин.

1 справа х 17,5664 години х 1 (коефіцієнт повної процедури) х 2 (коефіцієнт колегіального розгляду)= 35,1328.

Отже, загальний час, необхідний для розгляду справ судом, умовно складає 99,63+195,75+35,1328=330,5128 год.

Звичайно жоден суд таку малу кількість справ не розглядає.

Наприклад Ізюмський міськрайонний суд Харківської області у 2019 році розглянув 5 456 справ. Нормативний час для їх розгляду склав би 16170 годин.

Якщо його розділити на 215 робочих днів (відповідно до Звіту кількість робочих днів судді з урахуванням вихідних, святкових днів та щорічної відпустки становить 215 днів: 365-115-35=215 днів) та на 8 годин, то розрахунок показує, що для розгляду цих справ потрібно 9 суддів.

16170:215:8=9,4 судді.

Наразі штатна чисельність суддів у цьому суді складає 10 суддів. Фактично там працює 4 судді.

Рада суддів України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).