Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 27

Член Вищої ради правосуддя Інна Плахтій взяла участь у черговому засіданні Робочої групи з питань належного фінансування судової влади в Україні, яка під головуванням народного депутата Сергія Демченка працює у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики.

Під час обговорення питання відновлення повноважень суддів, які не здійснюють правосуддя у зв’язку зі спливом п’ятирічного терміну, на який їх призначено, Інна Плахтій зазначила, що Вища рада правосуддя схвально відгукувалася щодо відповідних законопроєктів (№ 5889 та №4505). Однак з огляду на те, що цими законопроєктами пропонується врегулювати й інші питання, що може ускладнити процес їх ухвалення, член ВРП вважає за доцільне зареєструвати новий законопроєкт.

«Якщо ми дійшли згоди вирішити терміново питання щодо «суддів-п’ятирічок», не зачіпаючи зараз інших питань, доцільніше на основі двох зареєстрованих законопроєктів, а також спільно напрацьованого нашою робочою групою документу, розробити та зареєструвати новий короткий точковий проєкт, який врегулює вказану проблему», - сказала Інна Плахтій.

Таку пропозицію вважає слушною і Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук. За його словами, зважаючи на особливий режим роботи Парламенту в умовах війни, законопроект має бути простим, зрозумілим і бажано коротким. За таких умов досягти консенсусу парламентських фракцій буде значно легше.

Такий підхід підтримав і Голова правління Асоціації розвитку суддівського самоврядування України Дмитро Бездоля.

Сергій Демченко наголосив, що означену проблему потрібно невідкладно вирішити, щоб судді не лише отримували кошти, але й нарешті отримали змогу здійснювати правосуддя, адже якщо витрачаються державні кошти, то має бути й віддача.

Тож учасники робочої групи дійшли згоди спільно, залучивши міжнародних партнерів з проектів Ради Європи, підготувати остаточну редакцію нового проекту.

Як ми повідомляли, ВРП зверталася до керівництва Парламенту задля якнайшвидшого врегулювання питання відновлення повноважень «суддів-п’ятирічок».

Також під час засідання обговорювали неодноразові звернення Вищої ради правосуддя до парламентарів щодо запровадження обов’язкового оприлюднення на сайті Верховної Ради України у картці законопроектів, які стосуються функціонування судової влади, консультативних висновків ВРП щодо них.

Сергій Демченко зазначив, що перелік матеріалів, які публікуються на сайті ВРУ разом із законопроєктом, формує профільний комітет та запропонував ініціювати розгляд на засіданні комітету питання про публікацію консультативних висновків на сайті ВРУ. «На мою думку, для вирішення цього питання достатньо рішення комітету, сподіваюся, воно буде підтримане і ми вирішимо питання без внесення змін до законодавства», - зазначив Сергій Демченко.

Відеозапис засідання робочої групи.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).