Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 17

Сьогодні, 17 березня 2023 року, відбувся брифінг Голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика на тему «Призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України: виклики та перспективи».

Нагадаємо, 15 березня 2023 року Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККСУ оголосила перелік 32-х кандидатів на посади членів кваліфкомісії, з яких 10 є суддями і 22 – адвокати, науковці, представники інших юридичних професій.

Наступним етапом є співбесіда з кандидатами та призначення ВРП членів ВККСУ відповідно до норм Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Голова ВРП поінформував, що обрання ВККСУ є одним з важливих кроків проведення судової реформи у формуванні доброчесного і високопрофесійного суддівського корпусу, а також одним із завдань, яке має виконати Україна як країна-кандидат в члени Європейського Союзу.

В судовій системі України вакантними залишаються понад дві тисячі посад суддів, і кількість вакансій збільшується у зв’язку з поданням суддями заяв про відставку або про звільнення за власним бажанням. Понад дві тисячі кандидатів в судді не пройшли первинного кваліфікаційного оцінювання, 361 суддя не здійснює правосуддя через завершення 5-річного строку, на який їх обрано. Саме тому сформувати ВККСУ надзвичайно важливо.

Голова ВРП запевнив, що Рада докладе всіх зусиль, щоб якнайшвидше призначити на вакантні посади членів ВККСУ відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Водночас, вказав на існування деяких викликів, які постали перед ВРП у зв’язку з тим, що, на його думку, за результатами проведеного конкурсу Конкурсна комісія мала надати ВРП перелік кандидатів на кожну вакантну посаду члена ВККСУ в кількості не менше двох, з урахуванням пропорційного принципу формування кваліфкомісії та умов набуття цим органом повноважності, що передбачено частинами 3, 4 статті 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Голова ВРП навів вимоги закону, з дотриманням яких мав проводитися добір Конкурсною комісією.

Відповідно до частини третьої статі 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ВККСУ складається з шістнадцяти членів, вісім з яких призначаються з числа суддів або суддів у відставці.

За змістом частини четвертої зазначеної статті кваліфкомісія вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів, щонайменше шість із яких призначені з числа суддів або суддів у відставці.

Відповідно до частини четвертої статті 95 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Конкурсна комісія проводить добір кандидатів на посаду члена ВККСУ, які відповідають критеріям доброчесності та професійної компетентності, з розрахунку не менше двох кандидатів на одну вакантну посаду.

«Зазначені норми є імперативними, оскільки чітко відображають волю законодавця як щодо кількісного складу членів ВККСУ, так і щодо пропорційності її складу», - сказав Голова ВРП.

Аналіз зазначених норм Закону дає підстави вважати, що призначення на вакантні посади 8 членів ВККСУ з числа суддів або суддів у відставці з рекомендованих Конкурсною комісією 10 кандидатів з числа суддів або суддів у відставці, може поставити під сумнів дотримання ВРП процедури призначення членів ВККСУ, передбаченої Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Григорій Усик акцентував, що відбір членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відбуватиметься за критеріями доброчесності та професійної компетентності. Наразі завершується підготовка методики, за якою члени ВРП визначатимуть хто саме буде призначений на посаду члена ВККСУ. Співбесіди з конкурсантами будуть відбуватися відкрито і прозоро.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 25 марта 2023