Комітетом з питань етики підготовлено Рекомендації щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях. Війна, яку веде росія проти України, укотре підтверджує її антигуманну експансіоністську сутність. Інформаційне середовище, освіта, наука держав-агресорів постають одним із засобів реалізації політики злочинного режиму. Інформаційно-літературні й наукові джерела, створені у суспільстві, яке здебільшого підтримує агресивні дії свого уряду, несуть і моральну, і матеріальну шкоду українському народу, а російська наукова спільнота не становить тут винятку.
Бібліографічний опис: Рекомендації Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях, які затверджені Протоколом № 36 (46) від 30 листопада 2023 року Комітетом з питань етики. - URL: https://bit.ly/3T8iKiW
Анотація: відповідно до Рекомендацій Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях, які затверджені Протоколом № 36 (46) від 30 листопада 2023 року Комітетом з питань етики, припускаються вмотивовані випадки використання джерел інформації держав-агресорів: за обґрунтованої необхідності, з точки зору досягнення мети дослідження чи які не мають аналогів у відповідній галузі знань та/або містять статистичну інформацію, а також якщо джерела не містять пропаганди, ідеології «русского міра», антиукраїнської пропаганди чи іншої офіційної пропаганди держави-агресора. Рекомендації не накладають заборону на використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях.
Застереження: здебільшого маючи можливість працювати з вітчизняними та зарубіжними неросійськими, особливо західними, джерелами, освітяни та науковці в силу різних причин продовжують приділяти надто велику увагу російським джерелам, при цьому часто невиправдано. Використання інформаційно-літературних і наукових джерел держав-агресорів, а отже посилання на них, підвищує їхню соціальну значущість та наукову вагу, рейтинги їхніх авторів, легітимізує викладене в цих джерелах й російську науку загалом. Подібний факт у багатьох випадках може не відповідати юридичній та моральній позиції нашого суспільства й держави, міжнародної спільноти, яка підтримує нас у нашій боротьбі. Наведені обставини зумовили підготовку Комітетом з питань етики Національного агентства Рекомендацій щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях.