Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 2128

В Украине нет закона об оружии, однако тысячи людей, никак не связанных с правоохранительными органами или армией, легально или полулегально владеют травматическим оружием. Ныне юридически этот вопрос регулируют приказы МВД Украины, которые определяют, кому можно покупать травматику, а кому - нет, и как это делать. В новостной заметке приведен текст статьи под названием "У Азарова вирішили дозволити українцям володіти травматичною зброєю", опубликованной 16.05.2013г. на информационном интернет-портале "Тиждень.ua". Текст статьи предлагается на языке текста оригинала - украинском.

Текст статьи. Кабінет Міністрів України 15 травня 2013 року підтримав ініціативу про дозвіл вільного продажу травматичної зброї всім повнолітнім громадянам України. Але після зауважень МВС, схвалений в цілому документ уряд відправив на доопрацювання.

Законопроект "Про дозвільну систему у сфері поводження із спеціально визначеними видами зброї" дозволяє всім громадянам, що досягли 18-річного віку, бути власниками вогнепальної зброї травматичної дії. Нині таке право мають лише депутати, журналісти, працівники правоохоронних органів, судів і держслужбовці, пише "КоммерсантЪ-Украина",

Схвалений вчора законопроект базується на проекті закону N 2105 "Про обіг зброї невійськового призначення", який розроблений депутатами Верховної ради VI скликання ще в лютому 2008 року, і передбачав, що володіти пістолетами для стрільби гумовими кулями можуть всі повнолітні громадяни. "По-перше, ми хотіли зламати монополію МВС на охоронні послуги, по-друге, дати людям можливість захистити себе від бандитизму, - розповів один з авторів законопроекту народний депутат VI скликання Борис Пудов. - Ми хотіли, щоб не було привілеїв на право користування травматичною зброєю. Адже відомі випадки, коли різні кримінальні елементи отримували зброю, прикриваючись журналістськими посвідченнями, тоді як звичайні люди такого собі дозволити не могли".

14 квітня 2010 законопроект був прийнятий у першому читанні, однак далі справа не пішла. "Законопроект був переданий в МВС, щоб у рамках своїх повноважень ми його доопрацювали. Відповідна робота була пророблена", - розповіло виданню джерело у МВС. Відредагований документ надійшов на розгляд Кабінету міністрів. Проект передбачає, що дозвіл на придбання травматичної зброї може бути отримано після досягнення 18 років, а нарізної мисливської зброї - 21 року. Право дозволяти чи відмовляти у видачі такої зброї пропонується делегувати МВС. Підставами для відмови можуть бути, зокрема, вирок суду про позбавлення волі, відсутність реєстрації за місцем проживання, непогашена судимість, відсутність довідки про стан здоров'я, необхідних умов для зберігання зброї та довідки про вивчення матеріальної частини зброї та правил поводження з нею.

Дозвіл на зберігання і носіння зброї може бути видано на 5 років, а дозвіл на придбання після отримання права на носіння - на 6 місяців. Дозвіл на придбання і зберігання травматичної зброї можуть отримати також іноземці, але тільки за наявності відповідного клопотання дипломатичних посольств держав, громадянами яких вони є.

Керівництво МВС без ентузіазму сприймає ідею про масовий продаж травматичної зброї. "Деякі високопоставлені співробітники вважають такі ініціативи лобістськими", - пояснив один із представників МВС. Крім того, в МВС вважають, що дозволений вік для придбання травматичної зброї потрібно підвищити "до 21 року або навіть до 23 років".

За даними департаменту громадської безпеки МВС, в 2013 році в користуванні громадян перебувало 180652 одиниці травматичної зброї. Точної статистики його застосування не існує, вона об'єднана з загальними даними використання вогнепальної зброї. За даними МВС, в 2011 році із застосуванням вогнепальної зброї було скоєно 516 злочинів, а в 2012 році - 435.

Голова наглядової ради Асоціації власників зброї Георгій Учайкін вважає законопроект "великою помилкою". "Травматична зброя псує свідомість людей, оскільки вони думають, що з нього не можна вбити. Насправді це не так: постріл із близької відстані смертельний. Крім того, у куль, випущених з травматичного пістолета, відсутня можливість ідентифікації. У нарізної зброї є нарізи в каналі ствола, які залишають індивідуальний відбиток, у травматичної зброї такого немає. До того ж перед продажем нарізну вогнепальну зброю обов'язково відстрілюється, та зразки куль і гільз зберігаються в картотеці. Нас очікує гарантована стрілянина, як у Росії, де з травматичної зброї вбивають і калічать кожен день ", - заявив Учайкін.

На думку учасників ринку, у випадку прийняття законопроекту обсяги продажів травматичного зброї не збільшаться.

Для справки: в Украине существует ряд нормативно-правовых актов, которые регламентируют вопросы использования оружия гражданами Украины. Согласно Постановления Верховного Совета Украины от 17 июня 1992 года №2471-12 "О праве собственности на отдельные виды имущества", граждане Украины по разрешению милиции могут приобрести:
- охотничье гладкоствольное оружие, после достижения 21 - летнего возраста;
- охотничье нарезное оружие - с 25 - летнего возраста;
- холодное и пневматическое оружие, газовые пистолеты, револьверы - после достижения 18 - летнего возраста.

Количество оружия, которое может иметь гражданин Украины, не ограничено. Однако ее владелец должен обеспечить безусловную сохранность своего арсенала. Согласно  Инструкции о порядке изготовления, приобретения, хранения, учета,  перевозки и использования огнестрельного, пневматического и холодного оружия,  устройств отечественного производства для отстрела патронов, снаряженных резиновыми или аналогичными по своим свойствам метательными снарядами не смертельного действия, и указанных патронов, а также боеприпасов к оружию и взрывных материалов, утвержденной приказом МВД Украины от 21 августа 1998 года №622, для получения разрешения на приобретение охотничьего нарезного, комбинированного, гладкоствольного, пневматического оружия и арбалетов, гражданами подаются в органы внутренних дел соответствующие документы.

Статья 263 УК Украины "Незаконное обращение с оружием, боевыми  припасами или взрывными веществами":

1. Ношение, хранение, приобретение, изготовление, ремонт, передача или сбыт огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного охотничьего), боевых припасов, взрывных веществ или взрывных устройств без предусмотренного законом разрешения.

Наказываются лишением свободы на срок от двух до пяти лет.

2. Ношение, изготовление, ремонт или сбыт кинжалов, финских ножей, кастетов или другого холодного оружия без предусмотренного законом разрешения.

Наказываются штрафом до пятидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан или общественными роботами на  срок от ста двадцати до двухсот сорока часов, или арестом на срок от трех до шести месяцев, или ограничением воли на срок от двух до пяти лет, или лишением свободы на срок до трех лет.

3. Освобождается от уголовной ответственности лицо, которое совершило преступление, предусмотренное частями первой или второй этой статьи, если оно добровольно сдало органам власти оружие, боевые припасы, взрывные вещества или взрывные устройства.

 

По материалам tyzhden.ua, antiraider.ua

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).