Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1277

В 2010 роках в рф вийшла мережева книга Олександра Чернишова під назвою "Експер: Проект Пророк" у жанрі бойова фантастика. В одному з уривків книги автор описує: "- Проект 'Еспер' - лише один із багатьох, що реалізуються в рамках глобального проекту під назвою 'Пророк'. Незабаром буде війна, і вас у будь-якому випадку мобілізують, чи ви штабісти, чи працівники офісу. Запитайте себе, ким ви хочете бути у цій війні? Простим солдатом, чи елітним воїном людства? Мені здається, друге краще. Він говорив дуже переконливо. І, зізнатися, його слова чіпляли. Та й останній аргумент був дуже розумний. Особисто мене він переконав. Як і більшість присутніх, якщо судити за словами, що звучать у натовпі....". У якості гіпотези ця книга могла стати підставою для подальшого надання назві більш реальній бойовій фантастиці де головними особами стали поліграфологи країн СНД та особливо УКРАЇНИ.

Бібліографічний опис: Чернышов Александр Эспер: Проект Пророк: боевая фантастика, - М., Самиздат, сетевая литература, 2013-2015. (книга писалася автором главами та викладалася в Інтернеті у разі готовності глави) - URL (не повний варіант книги): https://cutt.ly/C3nzINq Для підвищення надійності зберігання наведеної роботи в мережі Інтернет на випадок її знищення або втрати та можливості безперешкодного ознайомлення з оригінальним текстом в будь-який час, наводиться резервний URL-доступ забезпечений online-журналом (не повний варіант книги): https://cutt.ly/iwX0iI74 Повний варіант книги у форматі Fb2 (оригінальна сторінка автора). - URL: https://cutt.ly/I3mJgiN Резервний URL-доступ забезпечений online-журналом (повний варіант книги у форматі Fb2): https://cutt.ly/k3mJAN8

Анотація до книги: Молоді хлопці, які виявили надлюдські здібності, опиняються в спецпідрозділі нового покоління саме тоді, коли починається нова війна між космічними імперіями. Виконуючи завдання, яке має запобігти нападу Торіанської Військової Імперії на Федерацію Людини, вони опиняються в самому центрі величезної м'ясорубки. Намагаючись довести свою місію до кінця, друзі розуміють, що обидві сторони конфлікту – лише жертви, а найстрашніше ще попереду.

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, яку служба оприлюднила 14 лютого 2023 року, в країнах Європи продовжує активно діяти російська шпигунська мережа. Про це представник воєнної розвідки України Андрій Черняк розповів під час інтерв’ю грецькому виданню “Iefimerida”. «Одна з основних цілей росіян – вплинути на окремих авторитетних людей в європейських країнах, а також на громадську думку. Тому росіяни багато вкладають у роботу зі ЗМІ. Це і їхні відкриті пропагандистські рупори такі як “Russia Today”, так й інші більш приховані способи впливу. Існують випадки, коли завербовані росіянами журналісти іноземних ЗМІ йдуть на роботу з єдиним завданням, – це поговорити зі своїми колегами, щоб вплинути на їхню думку на користь росії», – розповів Андрій Черняк... «росію цікавить вся Європа як «зона впливу». Якщо вона підкорить Україну, то не зупиниться на цьому. Вона піде далі. І ми знаємо, що путін мав такі плани перед вторгненням в Україну. Можливо, вони не змінилися й зараз», – зазначив представник воєнної розвідки України.

Редакцією журналу отримана інформація щодо існування на просторі СНД проекту спецслужб щодо обліку та маніпулювання поліграфологами під умовною назвою «ПРОРОК/СНД». Бажання надавати різним планам назву пішла в наші спецслужби зі Сполучених Штатів Америки де є традицією всьому давати імена від ураганів до проектів. У вказаному проекті багато що виглядає як бойова фатастика в реальних умовах. Даний проект міг бути заснований в 2013-2014 роках на передодні військових дій на сході України та військового захоплення рф Криму.

Особи зі списку проект «ПРОРОК/СНД» відпрацьовувались за декількома параметрами:

- професіоналізм,

- можливість співпраці,

- керованість,

- автобіографічні дані,

- психологічний портрет щодо кожного хто включався до обліку.

Мета проекту «ПРОРОК/СНД» - облік фахівців, які володіють високим рівнем професійних знань в галузі проведення психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа для отримання досить точних даних щодо причетності тої або іншої особи до певних дій та залучення таких фахівців в ситуаціях потреби з боку представника спецслужби як правило "легендовано" і дуже рідко відкрито з розголошенням мети. Такий облік ведеться і в інших країнах, наприклад в Ізраїлі, де може бути пов'язаний з вирішенням питання щодо надання дозволу на зброю, а саме, кому можливо мати зброю, а кому ні, також в рф тощо.

З урахуванням часу створення проекту в Україні, до його складання могли мати відношення агенти фсб рф, оскільки проект «ПРОРОК/СНД» передбачав виявлення високо професійних поліграфологів, з яких певна кількість складалась саме з фахівців рф (центрального регіону рф) та вирішувались питання взаємозамінності та взаємозв'язку між фахівцями. Окремим особам проставлялась позначка - "Профі".

Над проектом працювала група до 10 чоловік, кожний член групи виконував багатозадачні дії. Основними методами, які застосовувались до поліграфологів були:

- метод тривалого спостереження і порівняння,

- історична оцінка життя людини.

Психологічними складовими впливу на поліграфолога був вплив на його емоційний стан, оскільки у більшості ефективна діяльність на 100% залежить від стану особистості фахівця. Самий великий бюджет для зміни життя поліграфолога в негативний бік, передбачав виділення грошових коштів до 15 тисяч доларів США і був застосований в 2018 році під час конкурсу при формуванні молодого українського правоохоронного органу для подальшого спостереження за роботою його співробітників.

Найбільшу складність у спостереженні викликали поліграфологи, які мають велику варіативність в поведінці. Для фахівців створювали умови в яких відбувалась "гра на нервах". До деяких вчинялись дії щодо не допуску їх до роботи в системі державних органів, оскільки це створювало перешкоди для залучення цих фахівців в подальшому у разі потреби за певними легендами до здійснення тестувань на поліграфі в інших ситуаціях.

Один з методів впливу на поліграфолога полягав у руйнуванні його родини, створення відчуття відсутності надійного тилу. Без родини людина мислить інакше, інакше кажучи - "розділяй і володарюй"... Цінність поліграфологів, які включалися в проект «ПРОРОК/СНД» полягала в наявності у фахівців розвинутих розумових здійбностей та інтуїції, якість професійної підготовки. В рамках цієї програми, поліграфологів активно залучають і зараз. Питання лише полягає в тому хто це робить, оскільки цікавість до українських фахівців проявляють в тому числі і агенти рф в Україні.

Прикладом уваги певних спецслужб до фахівця є поява негативних статей щодо репутації поліграфолога. Статті проти "ідіотів фахівців" не пишуть, тому що ніхто не витрачатиме час та ресурси на справи та осіб, які не заслуговують на уваги. Стиль викладу негативних статей щодо поліграфологів має назву «з лавочки», без посилань на конкретні негативні документи, здебільшого все будується на думках. Спрямованість завжди з керована на емоції читача, а не факти. До цієї роботи також залучаються "писаки", "літературні стилісти", які розставляли потрібні акценти для читача в таких "замовних" роботах.

Технологія складання "негативної" статті щодо поліграфолога наступна, в текст статті включаються:

- дані з відкритих реєстрів для правдивого сприйняття головних негативних тез статті, які не мають підтвердження,

- інформація з плітків, з негативним акцентом,

- результати можливої розмови з колегами, рідними, близькими людьми по типу випадковості як "на лавочці" щодо недоліків фахівця,

- вивчення біографії фахівця, але поверхнево,

- проста назва статті, але так щоб "чіпляла" будь-кого і привертала увагу,

- фото про фахівця особисте або робоче чи символічне для візуального ефекту, щоб будь-хто дочитав статтю до останньої крапки.

З цієї точки зору цікавий аналіз негативний статей, який був опублікований на території України за останні наприклад 10 років на предмет їх об'єктивності та правдивості щодо українських фахівців ...

На фахівців, які включаються в проект робляться "ставки", особливо на "молодих" та перспективних. Головною відзнакою всіх повинен бути професіоналізм особи в галузі проведення психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа. Відбір фахівців до проекту був доволі суворий, оскільки ця сфера діяльності специфічна, так як "замовник" хоче знати правду, тобто мається на увазі точність дослідження, яке зможе провести поліграфолог та від якого залежить доля тестованої особи. Зрозуміло, що залучення поліграфолога це крок, коли іншим шляхом отримати потрібну інформацію не можливо або не раціонально чи дуже ресурсно затратно.

Більшість поліграфологів в країні перебувають під певним наглядом. В проекті зазначається прізвище, ім'я по батькові фахівця, місто його роботи та контактні данні для можливого зв'язку. Здебільшого в Україні самі поліграфологи почали створювати щодо себе різні відкриті реєстри, що є доволі зручно для збору певної інформації про фахівців з боку спецслужб. Наприклад в США, з метою підвищення заходів безпеки щодо поліграфологів загальні реєстри щодо їх перснальних даних є закритими (для внутрішнього користування організації). Американський поліграфолог сам вирішує питання розголошення щодо себе певної інформації для пошуку клієнтів, реклами тощо. Причиною такої обережності стало скоєння насильницьких злочинів стосовно певних фахівців невідомими особами, які траплялися в 2000 роках.

Найбільшу складність для спостереження та впливу має фахівець, який працює в "державній системі" через потребу в його переміщенні та вирішення кадрових питань: переведення, звільнення, посади … Якщо людина "вільна", тобто працює лише "на себе", поза "системою", то вона лише вважає себе такою, а у представників спецслужби "розв‘язані руки" якщо професійний поліграфолог не перебуває на державній посаді.

Існує випадок, створення певної громадської організації поліграфологів в Україні штучно з основним напрямом її діяльності відмивання грошей від кількох джерел через її членів. "Контора" створена під конкретні завдання і їх діяльність не ґрунтується на суворому дотриманні законодавства або міжнародних стандартів, вони "вільні художники ...." з жорстким адміністративним контролем для "придавлювання" членів, які не виконують вказівок керівництва або виключення "неугідних" осіб.

Наявність таланту, глибинних знань, високий інтелект високо цінуються у професійних поліграфологів, особливо під час війни. Одним із особливостей роботи агентів спецслужб є намагання "заморозити" поліграфолога, вибити його з "системи", з родини, "підвісити" є такий термін, в тому числі за потреби зробити "невиїзним". Відносно фахівця можливі провокації. З таких фахівців, без їх відома роблять - «сплячих агентів». Поліграфолога "відсилають"/звільняють з "системи", позбавляють родинного ґрунту, а потім у слушний час "тупо" вивозять (створюють умови для зміни життя) туди, куди треба для подальшого залучення для виконання завдань. А далі - ну, кому знадобиться, той і забере... В проект включена також певна кількість психологів/поліграфологів з правоохоронних органів для тривалого нагляду.

Починаючи з 2014 року можливий вплив агентів рф на поліграфологів був великий, тоді ще вирішувалося питання залишення певної монополії щодо проведення особливо складних досліджень за якимось з "силових" органів України. Давні були часи, "темні" .... Поліграфологам могли створюватися умови фінансових труднощів, оскільки простіше керувати тими, хто "не жирує". Відпускання у "вільне плавання" фахівця перебувало під контролем, оскільки з фінансово забезпеченим фахівцем співпрацювати найваще.

Постійно треба пам'ятати: з родиною, будь яка людина, в тому числі поліграфолог, може досягнути значно більшого, ніж без неї. Найбільшу увагу завжди привертають люди, які мають психотип "сімейний", які без родини = хаос. Вплив задля розлучення з дружиною, дітьми був спрямований на вибиття з під ніг ґрунту. Таким чином, щоб "золоті мізки" фахівця залишилися без родинної підтримки, а сам фахівець був розбалансований. Деякі родини поліграфологів/психологів могли розвалюватися штучно.

Основні риси обробляння поліграфолога це:

1) намагання усунути професіонала від діяльності,

2) поставити під сумнів його результати роботи,

3) розбалансувати психіку особи,

4) знецінити особистість в публічному просторі.

Спецслужбам байдуже на особисті моменти - головне продуктивність поліграфолога в майбутньому коли він буде керованим, "слухняним". Більшу увагу та вагу мають поліграфологи, яких знають за кордоном та які мають можливості на міжнародному рівні, оскільки їх "мізки" мають цінність ... Професійного фахівця оцінюють з точки зору його потенціалу, а саме так званого "коефіцієнту потенціалу на майбутнє" ...

Найпоширенішим підходом обливання "брудом" поліграфологів в країні є тема звинувачення у хабарництві без вказування конкретних фактів, оскільки з хабарниками бореться велика кількість правоохронних органів з різним ступенем успішності і кінцевий результат всім буває далеко не відомий. В таких злочинах розгледіти справжню непричетність поліграфолога до злочину доволі важко, так як психологічно суспільство схильно більше довіряти негативній інформації щодо людини - це психологічний прийом знецінення особистості в публічному просторі …

ПІДСУМОК. Матеріал статті спрямований на руйнування різних методів маніпуляцій професійними фахівцями поліграфологами в Україні та привернення уваги професійної спільноти до важливості діяльності фахівців, які працюють на поліграфі в умовах війни. Крім того, існує потреба в єдності та обміні інформацією щодо порушення прав поліграфологів та штучно створених різних провокацій, в тому числі виявлення фахівців, які можуть виконувати завдання в інтересах рф в Україні та мають доступ до різного ступеня обмеженої інформації. З урахуванням, останнім часом оголошень щодо проведення різної кількості обшуків та затримань високопосадовців у різних відомствах за скоєння посадових злочинів це може бути доволі актуально. Слава Україні!

У якості повідомлення, 17 січня 2023 року за даними Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора, Головне управління внутрішньої безпеки СБУ спільно з ДБР викрили на антиукраїнській діяльності керівницю відділу Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, якій було повідомлено про підозру у виправдовуванні та визнанні правомірною збройної агресії РФ проти України (ч. 3 ст. 436-2 КК України, а саме виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників, вчинене службовою особою). Підозрювана повторювала «псевдоісторичні» тези російської пропаганди, намагаючись представити збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році, як внутрішній громадянський конфлікт. Глоріфікувала учасників та організаторів цієї агресії та закликала до капітуляції перед ворогом.

03 лютого 2023 року за процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито та повідомлено про підозру заступнику голови центральної військово-лікарської комісії Медичних сил Збройних Сил України за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). За даними слідства, підозрюваний за 5000 доларів США запропонував призовнику сприяння у виготовленні медичних та військових документів. Вони мали стати підставою для складання висновку комісії про його непридатність до військової служби за станом здоров’я. Він би також отримав право вільно перетинати державний кордон України.

06 лютого 2023 року за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону повідомлено про підозру посадовцю однієї з військових частини Збройних сил України за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України). За даними слідства, підозрюваний збирав на користь спецслужб РФ таємні відомості Сил оборони України щодо планів ведення бойових дій, підготовки стратегічних та оперативно-тактичних рішень, детальних напрямків наступальної операції, результатів розвідки, пересувань військової техніки тощо. Ця інформація допомагала росіянам протидіяти українським військовим на одній із ділянок фронту. За місцем тимчасового проживання офіцера виявлено засоби зв’язку та комп’ютерну техніку, яку він використовував для спілкування із кремлівськими кураторами.

03 лютого 2023 року за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито та повідомлено про підозру раднику заступника Міністра оборони України (на громадських засадах) у заволодінні коштами в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). За даними слідства, радник у змові з директором товариства заволоділи коштами, отриманими за договорами поставки товарів військового призначення для потреб Збройних Сил України. Ці кошти були виділені Міністерством оборони України. Такими діями державі завдано понад 1,7 млрд грн збитків.

02 вересня 2022 року за даними Служби безпеки України було оголошено підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) жінці, 31-річній жительці Дніпропетровської області, яка перебуваючи у шлюбі з військовослужбовцем ЗСУ і маючи від нього сина, у травні 2022 року розпочала працювати на російські спецслужби. Чоловік утримував родину перебуваючи на східному фронті. Слідство встановило, що зловмисниця випитувала інформацію про розташування частини свого чоловіка та інших військових угруповань на позиціях. Отримані дані жінка передавала рашистам через месенджери, ворог їх використовував для артилерійських, мінометних та авіаударів. "Її контактною особою був військовослужбовець РФ, який пообіцяв їй російське громадянство та високий рівень життя, якби загарбникам вдалося захопити регіон", - інформують в СБУ.

Примітка. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Довідково, в Україні 25 жовтня 2021 року уведена професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010 та затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог», яка набула чинності з дати затвердження Зміни № 10 до Класифікатора професій, а саме 25 жовтня 2021 року згідно наказу Мінекономіки України від 25.10.2021 № 810-21 «Про затвердження Зміни №10 до Національного класифікатора ДК 003:2010». В Класифікаторі професій - професія поліграфолог включена в Підклас КП 2490 «Професіонали, що не входять в інші класифікаційні угруповання». 

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України № 1350/5 від 27.07.2015, предметом опитування із застосуванням спеціального технічного засобу - комп’ютерного поліграфа є отримання орієнтувальної інформації щодо:

- ступеня ймовірності повідомленої опитуваною особою інформації;

- повноти наданої опитуваною особою інформації;

- джерела отриманої опитуваною особою інформації;

- уявлень опитуваної особи про певну подію;

- іншої орієнтувальної інформації, необхідної для конструювання версій розслідування певних подій.

Такі опитування можуть проводитись тільки за наявності письмової згоди особи, яка проходитиме опитування.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 16 июля 2024

Новини