Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 694

07 лютого 2023 року підписано важливий для кожної дитини, яка зіткнулася із системою правосуддя, документ: спільний наказ Міністерством юстиції України, Міністерством внутрішніх справ України та Офісом Генерального прокурора № 493/5/67/32 від 07.02.2023 "Про запровадження та реалізацію пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги". Пілотний проєкт щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги реалізується в Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Чернігівській областях та місті Києві.

Нормативний документ: наказ Міністерством юстиції України, Міністерством внутрішніх справ України та Офісом Генерального прокурора № 493/5/67/32 від 07.02.2023 "Про запровадження та реалізацію пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги". - URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0247-23#Text 

Зразок запиту на залучення психолога з Реєстру.

Бланки запиту у форматі pdf: https://cutt.ly/I5Sa3ST 

Бланки запиту у форматі word: https://cutt.ly/P5SskMD

Реєстр психологів працює у тестовому режимі в межах проєкту, що впроваджується ГО "Всеукраїнський громадський центр "Волонтер" за підтримки ЮНІСЕФ у співпраці з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх, Міністерством юстиції України, Офісом Генерального прокурора, МВС України, Національною поліцією України, Координаційним центром з надання правової допомоги.

Відповідно до п. 2 Порядку в Україні створюється Реєстр психологів, які залучаються до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До Реєстру психологів Координаційний центр включає осіб, які успішно пройшли конкурс з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - конкурс з відбору психологів).

Психолог це особа, яка має вищу освіту за спеціальністю 053 «Психологія» (бакалавр, магістр) та включена до Реєстру психологів, які залучаються до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Бланки Звіту психолога щодо участі у слідчих (розшукових) діях та процесуальних діях:

Бланки звіту у форматі pdf: https://cutt.ly/k5SdbC2

Бланки запиту у форматі word: https://cutt.ly/U5SdGvE

Назаров Олег Анатолійович, кандидат психологічних наук, доцент, атестований Міністерством юстиції України судовий експерт психолог (дитячий психолог), включений до Реєстру психологів, які залучатимуться до опитування/допиту за участю дітей з 28 червня 2022 року (договір №358/ПД від 28.06.2022). В період з травня по червень 2022 року Назаров О.А. пройшов конкурсний відбір для включення до Реєстру психологів, які залучатимуться до опитування/допиту за участю дітей. Конкурсний відбір передбачав:

1) проходження онлайн-курсу з питань опитування/допиту дитини,

2) попередній відбір (за результатами аналізу отриманих документів) до участі у онлайн-тренінгу з питань опитування/допиту дитини, участь у навчанні тривалістю біля 20 академічних годин (0,7 кредиту ЄКТС),

3) коротку співбесіду з питань включення до Реєстру,

4) завершення конкурсного відбору та внесення до списків психологів, рекомендованих до включення у Реєстр психологів,

5) укладання угоди про виконання конкретних робіт та послуг.

Приклади документів Назарова О.А. щодо включення до Реєстру психологів, які залучатимуться до опитування/допиту за участю дітей:

1. Сертифікат про проходження онлайн-курсу з питань опитування/допиту дитини.

2. Угода про виконання конкретних робіт та послуг психолога Реєстру психологів, які долучаються до кримінальних проваджень за участі дітей (приймати участь в слідчих (розшукових) та процесуальних діях за участі дитини, опитуванні дитини, надавати консультації, пояснення, довідки та висновки під час досудового розслідування і судового розгляду в інтересах дитини).

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).