Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 54

«Роль судів залишається незмінною як під час мирного періоду, так і під час війни: забезпечити шляхом здійснення якісного та своєчасного вирішення спорів оптимальні умови для ведення бізнесу», – таку думку висловив суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді Валерій Картере на VIII Міжнародному форумі із захисту бізнесу.

Попри повномасштабне вторгнення рф в Україну судова система продовжує працювати в штатному режимі. Як зазначив у виступі суддя ВС, впродовж І півріччя 2023 року, якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зростання кількості розглянутих господарськими судами справ за всіма категоріями спорів. Значно збільшилася кількість майнових, земельних, корпоративних спорів, справ, пов’язаних із банкрутством.

Повертаючись до ролі судової влади щодо захисту бізнесу, суддя зауважив, що важливим елементом є не тільки своєчасне та якісне правосуддя, але й формування сталої судової практики і прогнозованості судових рішень.

Під час виступу Валерій Картере також зосередився на особливостях банкрутства в умовах війни та розповів про напрацювання судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС. За його словами, профільна палата своєю практикою намагалася посилити складову відповідальності власників і керівників бізнесу за доведення до банкрутства або невчинення жодних дій у разі загрози неплатоспроможності.

Доповідач розглянув низку актуальних постанов КГС ВС і на конкретних прикладах розглянув основні підходи, зокрема щодо сплати судового збору за розгляд заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності на особу, винну в доведенні до банкрутства боржника (постанова КГС ВС від 20 жовтня 2022 року у справі № 911/3554/17(911/401/21), щодо визначення кола суб’єктів солідарної відповідальності за правилами ч. 6 ст. 34 КУзПБ у разі зміни керівництва боржника (постанова КГС ВС від 4 липня 2023 року у справі № 911/293/21 (911/682/22)), щодо визначення порядку дій господарського суду під час розгляду заяв про відкриття провадження у справі про банкрутство різних кредиторів до одного й того самого боржника, поданих до різних господарських судів за правилами територіальної підсудності у зв’язку зі зміною місця розташування боржника (постанова КГС ВС від 26 квітня 2023 року у справі № 904/2154/22).

Крім того, Валерій Картере проаналізував застосування ст. 204 ЦК України в поєднанні з положеннями КУзПБ при розгляді заяви з кредиторськими вимогами за борговою розпискою та визнання кредиторських вимог (постанова КГС ВС від 1 березня 2023 року у справі № 902/221/22).

Детальніше з презентацією можна ознайомитися за посиланням: https://is.gd/KXazgP.

Про юридичні виклики бізнесу під час війни в контексті судової практики господарської юрисдикції розповів суддя-спікер КГС ВС Юрій Чумак. Він зупинився на особливостях господарського процесу в умовах воєнного стану. Зокрема, на питаннях щодо територіальної підсудності судових справ та належного повідомлення учасників судового процесу.

Водночас доповідач нагадав, що скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства заборонено законодавством, але є певні механізми, які існували ще до війни. Наприклад, проведення судового засідання в режимі відеоконференції. «Щоб якомога швидше й ефективніше захищати інтереси бізнесу в таких непростих умовах, необхідно використовувати увесь спектр сучасних технологій», – наголосив Юрій Чумак.

На його думку, закон щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів у ЄСІТС допоможе поступово нівелювати зловживання процесуальними правами та забезпечити швидкий обмін документами.

У межах доповіді суддя ВС звернув увагу також на актуальні питання в умовах воєнного стану – захист права власності фізичних і юридичних осіб та відшкодування збитків, завданих країною-агресором. Юрій Чумак навів позитивні приклади із судової практики господарської юрисдикції, де відповідачем визначено державу-агресора та стягнено заподіяну шкоду.

Зокрема, Господарський суд міста Києва розглянув низку справ про стягнення шкоди заподіяною збройною агресією російської федерації проти України (рішення від 6 грудня 2022 року у справі № 914/1552/22, від 22 грудня 2022 року у справі № 910/10517/22).

На завершення Юрій Чумак ознайомив колег з актуальними кейсами щодо впливу війни на оренду державного та комунального майна і відповідальності за порушення господарських зобов’язань.

Детальніше з презентацією можна ознайомитися за посиланням: https://is.gd/893lwH.

Захід організовано виданням «Юридична практика».

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 20 июня 2024

Новини