Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 27

Судді Верховного Суду у Касаційному цивільному суді Олена Білоконь і Євген Синельников узяли участь у міжпрофесійній конференції, присвяченій результатам реалізації проєкту «Шляхи до справедливості у вирішенні сімейних конфліктів: реалізація доступності та якості медіації», впровадженого в листопаді 2023 року за підтримки програми USAID «Справедливість для всіх». Мета проєкту – зміцнити інституційні та професійні зв’язки між медіаторами та суддями, адвокатами та правниками-спеціалістами, що опікуються питаннями вирішення сімейних конфліктів.

Олена Білоконь зауважила, що судова система не завжди спроможна знайти баланс між усіма елементами, необхідними для прийняття рішення в складній сімейній ситуації. Тому учасників сімейного конфлікту суддя може стимулювати до конструктивного діалогу для добровільного вирішення сімейних спорів, зокрема інформувати про медіацію. Зміни до процесуальних кодексів, ухвалені законодавцем одночасно з ухваленням Закону України «Про медіацію», спонукають суддів інформувати сторони про можливість звернення до процедури медіації для вирішення свого конфлікту (спору). Водночас людина не втрачає можливості скористатися державним судочинством, якщо примирні процедури не досягли бажаної мети.

Спікерка наголосила, що медіація сприяє співробітництву та взаєморозумінню. В цьому аспекті переваги самостійного врегулювання спору сторонами конфлікту очевидні. Спільні рішення учасників сімейного конфлікту, ухвалені за допомогою мирних процедур, здатні послабити рівень напруги сімейних конфліктів, привести до дружнього урегулювання, забезпечити тривалість особистих контактів між батьками та дітьми, тобто здатні забезпечити найкращі інтереси й добробут дитини, які їй гарантовані вітчизняним і міжнародним законодавством.

Водночас судова система позбавляється низки справ, пов’язаних як із сімейним спором, так і з примусовим виконанням судового рішення.

«Суддя, втілюючи у своїй професійній діяльності партнерську взаємодію між державним судочинством та медіацією, здатен допомогти реалізувати потенціал медіації стати ефективним юридичним інструментом екологічного вирішення конфліктів», – акцентувала суддя.

Євген Синельников під час свого виступу зазначив, що медіація спрямована на розвантажування судової системи, виявлення причин виникнення спорів, зниження конфліктності та запобігання виникненню спорів. Інститут медіації базується на таких цінностях, як повага до честі й гідності, чесність, справедливість, взаємність, участь у прийнятті рішень, консенсус і взаємний контроль. Тому важливо інформувати громадськість про доцільність застосування медіації, її стандарти та успішні практичні методики й кейси, накопичувати практику та ділитися досвідом.

Під час розгляду сімейних спорів суди в ухвалах зазначають, що сторони можуть примиритися, у тому числі шляхом медіації, на будь-якій стадії судового процесу. Медіаторів слід розглядати як сучасних практиків стародавніх способів вирішення конфліктів шляхом переговорів.

«Ми не проти конкуренції та не прагнемо захистити традиційну монополію у сфері вирішення сімейних спорів, коли кожний з батьків доручає свою справу адвокату, і якщо вони не домовилися – спір підлягає вирішенню судом», – зауважив Євген Синельников.

Під час заходу було представлено аналітичний звіт за результатами дослідження послуг медіації в сімейних конфліктах.

Конференцію організовано ГО «Асоціація сімейних медіаторів України» в межах проєкту «Шляхи до справедливості у вирішенні сімейних конфліктів: реалізація доступності та якості медіації», що впроваджується за підтримки американського народу, наданої через програму USAID «Справедливість для всіх».

Фото надані організаторами.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).