Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 372

Запровадження медіації в судах дасть змогу зменшити навантаження суддів, скоротити строки розгляду справ, зменшити витрати суду на розгляд справ та кількість оскаржуваних рішень, знизити негативну емоційну складову судового провадження. Таке переконання висловила член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова під час розширеного засідання Львівської регіональної ради реформ правосуддя, присвяченого обговоренню Gap-аналізу впровадження інституту медіації в Україні.

Під час заходу, ініційованого Проєктом ЄС «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні «Право-Justice», обговорювався нещодавно ухвалений у першому читанні законопроєкт «Про медіацію» (№ 3504). Ним медіація визначена як добровільна, позасудова, конфіденційна, структурована процедура, під час якої сторони за допомогою медіатора (медіаторів) намагаються врегулювати конфлікт (спір) шляхом переговорів.

За словами Лариси Швецової, медіація в тому чи іншому вигляді діє в Україні фактично вже понад 20 років. «З огляду на важливість і дієвість цієї процедури вона потребує чіткого законодавчого врегулювання. На відміну від процедури досудового врегулювання спору процедура медіації може мати більш сприятливі наслідки, оскільки її можна застосувати як до подання позову до суду, під час розгляду справи в суді, так і під час отримання судового рішення», – вказала член Вищої ради правосуддя.

Головними принципами медіації Лариса Швецова вважає добровільність, можливість вийти із процесу у будь-який час, конфіденційність, нейтральну позицію судді-медіатора, право вибору варіантів вирішення конфлікту.

Під час дискусії Лариса Швецова розповіла про власний досвід застосування медіації у кримінальних, цивільних та адміністративних справах, загальну практику застосування процедури медіації в Україні та її відмінність від врегулювання спору за участю судді. Нагадаємо, Лариса Швецова на посаді судді однією з перших почала застосовувати процедуру медіації під час розгляду кримінальних справ, брала участь у розробленні проектів законів «Про пробацію», «Про медіацію».

На переконання Л.Швецової, одна з категорій спорів, де необхідно обов’язково застосовувати медіацію, – це трудові спори. Член ВРП, зокрема, навела приклад Великої Британії, де згідно із трудовим законодавством трудові спори взагалі не розглядаються в судовому порядку.

Тому, зазначила Л.Швецова, для надання судам, адвокатам, іншим учасникам судового процесу можливості виконувати свої обов’язки відповідно до вимог законодавства, дотримуватися принципу верховенства права необхідно виробити чіткі критерії, за якими можна визначити ті категорії справ, де повинна бути проведена 100 % досудова медіація, а також справи, які можуть розглядатися із застосуванням медіації у кримінальному провадженні, у яких можна застосувати медіацію під час відбування особою покарання.

Група національних та міжнародних експертів Проєкту «Право-Justice», детально проаналізувавши проєкт Закону України «Про медіацію» (№ 3504) та суміжне чинне законодавство, запропонувала до обговорення власний Gap-аналіз впровадження інституту медіації в Україні.

Мета обговорення – на базі регіональних рад реформ правосуддя з участю представників судової влади конкретного регіону, адвокатів, науковців та правників, які надають безоплатну правову допомогу, на основі Gap-аналізу вказаного законопроєкту, який готується до другого читання, окреслити стратегічні цілі розвитку інституту медіації, запропонувати рекомендації та заходи для його ефективного розвитку.

В обговоренні взяли участь міжнародні та національні експерти Проєкту: Ремко ван Рі (в режимі zoom-конференції), Аліна Сергєєва, Луїза Романадзе, Світлана Сергєєва, Володимир Родченко, а також суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Наталія Блажівська, в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов та інші експерти.

З вітальним словом до учасників звернулися керівник Проєкту «Право-Justice» Довидас Віткаускас, член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова, координатор Львівської регіональної ради реформ правосуддя Марта Мочульська. Модератор заходу – національний експерт Проєкту Оксана Цимбрівська.

Наступне обговорення Gap-аналізу впровадження інституту медіації в Україні відбудеться під час засідання Одеської регіональної ради реформ правосуддя 19 серпня 2020 року.

Фото: Проєкт ЄС «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні «Право-Justice»

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).