Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 309

Аби домогтися побудови ефективної системи виконання судових рішень, слід об’єднати зусилля судової, законодавчої та виконавчої влади, особливо Міністерства юстиції України, юридичної спільноти, навести лад із майновими реєстрами та електронним документообігом. На цьому наголосила член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова під час Третього щорічного форуму «Виконання рішень національних судів в Україні».

За її словами, потрібно, нарешті, розібратися з державними боргами, скасувати мораторії (запропонувавши дієві механізми погашення боргів), а також сформувати в суспільстві нульову толерантність до тих, хто не виконує судові рішення, незалежно від того, хто є такою особою – неплатник аліментів, посадовець, держава чи бізнес.

Член ВРП зазначила, що причинами тривалого невиконання рішень національних судів, що завдає значних збитків Державному бюджету України, є недоліки законодавства, відсутність коштів на відповідні цілі у бюджеті, неузгодженість дій державних органів.

Зокрема, Лариса Швецова зазначила, що суттєві недоліки містять норми законів України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» та «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», оскільки є дискримінаційними стосовно осіб, на користь яких суди виносять рішення.

«У рішенні у справі «Шмалько проти України», наприклад, Європейський суд з прав людини констатував, що орган державної влади не має права посилатися на брак коштів, виправдовуючи неспроможність виконати судове рішення про виплату боргу. Невиконання судового рішення не може бути виправдане відсутністю бюджетних видатків», – акцентувала вона.

Лариса Швецова нагадала, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 1218-р схвалено Національну стратегію розв’язання проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація, на період до 2022 року.

«Одним із напрямів Стратегії є створення ефективної взаємодії систем електронного судочинства та електронних виконавчих документів для пошуку, збирання, зберігання, обліку інформації про виконання судових рішень; створення на базі існуючих реєстрів системи обліку рішень судів, винесених проти державних органів / підприємств, з можливістю відстеження розміру боргів за такими рішеннями; удосконалення автоматизації виконавчого провадження; удосконалення засобів юридичного захисту з метою виконання рішень судів», – розповіла Лариса Швецова.

На сьогодні, наприклад, окремо не обліковуються судові рішення, винесені проти державних органів, підприємств, установ, організацій, наразі відсутня можливість відстеження, обрахунку сум заборгованості, присуджених, виплачених за рішеннями судів. Проблемні питання можуть бути врегульовані після запровадження Єдиного державного реєстру виконавчих документів із доповненням відповідного модуля Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи всіма необхідними функціями, наголосила Л.Швецова. Це питання перебуває на контролі Вищої ради правосуддя, яка відповідно до законодавства затверджує Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

За ініціативою ВРП Державна судова адміністрація України розпочала щоквартальний збір оперативної інформації про кількість справ, розглянутих місцевими та апеляційними судами на виконання положень статті 10 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини». Таким чином, ВРП отримуватиме оперативні дані щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України, відзначила Лариса Швецова.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін, у свою чергу, повідомив про створення у Комітеті робочої групи з опрацювання законопроєктів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів» (№ 3609) та «Про виконавче провадження» (№ 3726). Також Комітет працює над підготовкою рекомендацій комітетських слухань на тему «Виконання судових рішень як гарантія дієвості судового захисту», які відбулися 15 жовтня 2020 року.

Форум «Виконання рішень національних судів в Україні» організований Проєктом Ради Європи «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини» та Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України». У ньому взяли участь представники законодавчої, виконавчої та судової влади України, громадянського суспільства й міжнародних організацій, експерти Ради Європи.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).