Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 396

У Бердичівському міськрайонному суді Житомирської області вже другий рік триває розгляд справи за обвинуваченням неповнолітнього бердичівлянина у скоєнні злочину, передбаченого частиною другою статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Юнаку загрожує більше десяти років позбавлення волі, наразі його тримають під вартою.

Справу розглядає колегія із трьох суддів, до складу якої замість Олега Замеги, котрий у лютому цього року вийшов у відставку, автоматизованою системою документообігу було призначено Інну Хуторну. Також до суддівської колегії входять Тетяна Вдовиченко та Олександр Яковлєв (головуючий суддя).

4 травня 2020 р. відбулось чергове судове засідання за участю прокурора, представника потерпілих, обвинуваченого, його захисника та законного представника. На початку засідання головуючий нагадав присутнім про зміни у складі колегії та поцікавився у сторін, чи не мають вони заяву про відводи (самовідводи). Прокурор і представник потерпілих про відводи не заявляли. Адвокат обвинуваченого зазначила, що вона і «первинний склад суду вважає неповноважним», а новий «сформовано не з дотриманням вимог КПК та з порушенням вимог авторозподілу справ». Позицію захисника підтримав також обвинувачений та його законний представник.

Для вирішення питання про відвід суд вийшов до нарадчої кімнати, після повернення з якої було проголошено ухвалу про відмову у задоволенні заяви адвоката про відвід колегії суддів. В ухвалі наголошено на відсутності порушень, передбачених статтею 35 КПК, та обставини, що викликають чи можуть викликати сумніви в об’єктивності колегії суддів. Також зазначено, що доводи про законність проведення автоматизованого розподілу справ перевіряв апеляційний суд, який підтвердив законність саме такого розподілу.

Щодо справи, то розглядати її у випадку заміни судді можна або спочатку, або з тієї стадії, на якому вона перебувала до заміни. Представник потерпілих та прокурор не заперечували проти продовження розгляду з попередньої стадії, сторона захисту відмовилась висловлюватись із цього приводу. Тож, через непогодження сторони захисту продовжувати розгляд з існуючої стадії, було вирішено розглядати справу спочатку. Це передбачає повторне оголошення прокурором обвинувального акту та з’ясування думки потерпілих щодо позовних вимог. Їх запросять на наступне засідання, яке заплановано на 20 травня 2020 р.

Нагадаємо, що, попри те, що обвинуваченим є неповнолітній, судові засідання за проханням сторони захисту із кінця серпня минулого року проходять у відкритому режимі.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).