Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 215

Хмельницький апеляційний суд розглянув матеріали кримінального провадження за апеляційними скаргами прокурора та потерпілої на вирок Старокостянтинівського районного суду від 28 січня 2020 року.

Місцевий суд визнав жителя Красилівського району винним у заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження (частина 1 статті 121 Кримінального кодексу України) і призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі. Та на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнив від відбування покарання з випробуванням на 3 іспитових роки. На користь потерпілої суд стягнув з обвинуваченого 11939 гривень моральної шкоди.

За вироком місцевого суду, 1 березня 2019 року нетверезий чоловік під час сварки з односельцем, причиною якої стали ревнощі, витягнув з кишені розкладний ніж й наніс тому 5 ударів у спину і живіт, спричинивши травми, що відносять до категорії тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, та не менше 4 колото-різаних легких ран.

У апеляційних скаргах прокурор і потерпіла наполягали на невідповідності призначеного покарання тяжкості злочину, його наслідкам та особі обвинуваченого. Прокурор зауважив, що чоловік раніше судимий за умисний злочин, зловживає спиртними напоями, а уповноважений орган з питань пробації у досудовій доповіді зазначив, що його виправлення без позбавлення або обмеження волі може становити небезпеку для суспільства, в тому числі і для окремих осіб.

На думку потерпілої, чоловік не розкаявся і аж ніяк не сприяв розкриттю злочину, бо втік з місця події, намагався сховати ніж, визнав вину тільки під тиском зібраних правоохоронцями доказів, а вибачення досі не попросив і не відшкодував збитків.

Тож апелянти вважають, що обвинуваченому слід призначити 5 років реального відбування покарання за ґратами. При цьому потерпіла просила стягнути з нього також 41 тисячу гривень моральної шкоди.

Колегія суддів апеляційного суду погодилася, що обрана форма призначеного покарання не є справедливою та співмірною із вчиненим кримінальним правопорушенням.

«Призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов`язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання.

Так, призначене із застосуванням статті 75 КК України покарання, не відповідає загальним засадам призначення покарання, принципам законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання. Таке покарання не є достатнім і необхідним для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових злочинів, не відповідає особі обвинуваченого через м`якість», – зауважує апеляційний суд.

Тож вирок суду першої інстанції апеляційний суд скасував в частині призначеного покарання у зв`язку із неправильним застосуванням судом закону України про кримінальну відповідальність та ухвалив новий вирок, призначивши покарання у виді 5 років позбавлення волі. У решті судове рішення залишив без змін.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).