Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 432

27 травня 2020 року Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням мешканця міста Калуша у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 125 Кримінального кодексу України.

Згідно з обвинувальним актом, чоловік пенсійного віку підозрювався в тому, що, перебуваючи в приміщенні відділення поштового зв'язку «Укрпошти», на ґрунті раніше виниклих особистих неприязних відносин, вчинив сварку з потерпілою через недотримання останньою черги проходу в приміщення. В ході цього конфлікту обвинувачений, діючи умисно, з метою спричинення тілесних ушкоджень потерпілій, наніс в ділянку голови декілька ударів кулаками та один удар ногою в ділянку живота. Вказаними умисними діями обвинувачений спричинив потерпілій чотири синця в ділянках обличчя, які, згідно з висновком експерта, відносяться до легких тілесних ушкоджень.

У судовому засіданні прокурор та потерпіла підтримали висунуте обвинувачення. Прокурор просив призначити покарання у виді штрафу в розмірі 850 грн. Потерпіла ж просила покарати обвинуваченого суворо і позбавити його волі.

Будучи допитаною в судовому засіданні, потерпіла підтвердила обставини, зазначені в обвинувальному акті.

Обвинувачений не визнав вини у вчиненні злочину, який ставився йому у вину. Пояснив, що між ним та потерпілою дійсно мав місце конфлікт, проте, це остання намагалась його побити. Він пішов у відділення поштового зв’язку, щоб отримати пенсію. Зайшовши в приміщення відділення пошти, чекав своєї черги. Коли попри нього без черги пройшла жінка, то він зробив їй зауваження, що потрібно дотримуватись черги. У відповідь на це потерпіла почала словесно ображати його і наблизившись до нього, почала душити і навіть пробувала вдарити коліном в пах. Працівники пошти словами відігнали від нього потерпілу. В подальшому він пішов до каси і отримав пенсію. Коли виходив з відділення поштового зв’язку, то потерпіла знову почала ображати його лайливими словами. Він вхопив потерпілу за куртку і перемістив її в сторону, щоб мати змогу вийти з приміщення. Обвинувачений категорично заперечив, що бив потерпілу руками чи ногами.

В судовому засіданні як свідки були допитані працівники відділення поштового зв’язку, які були безпосередніми очевидцями конфлікту. Вони ствердили суду, що не бачили, щоб чоловік наносив удари потерпілій руками чи ногами. Натомість зазначили, що навпаки потерпіла поводила себе агресивно, нападала на обвинуваченого та обзивала його.

Суд, дослідивши всі докази, які були надані сторонами кримінального провадження, прийшов до висновку, що надані стороною обвинувачення докази, не доводять вини обвинуваченого, адже, покази свідків підтверджують позицію обвинуваченого, письмові докази не доводять від чого саме в потерпілої виникли тілесні ушкодження, а самих лише показів потерпілої не достатньо для доведення вини чоловіка у спричиненні їй тілесних ушкоджень.

Обвинувачення повинно довести «кожний факт», пов'язаний із злочином, щоб «не існувало жодної розумної підстави для сумнівів». Правило про тлумачення сумнівів на користь обвинуваченого по суті означає, що жодна з сумнівних обставин не може бути покладена в основу обвинувальних тез по справі, тобто воно висуває вимогу повної і безумовної доведеності обвинувачення. Ця вимога має на меті охорону законних інтересів обвинуваченого і служить гарантією досягнення істини у справі.

Таким чином, правило про тлумачення сумнівів на користь обвинуваченого виступає гарантією не тільки для обвинуваченого, воно служить також гарантією досягнення мети правосуддя. Завдяки даному правилу досягається об'єктивна істина, так як обвинувачення повинне ґрунтуватись тільки на безсумнівних доказах і безспірних фактах.

За наведених обставин головуючим суддею було проголошено виправдувальний вирок у зв’язку з недоведеністю вчинення обвинуваченим злочину, передбаченого частиною першою статті 125 Кримінального кодексу України.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).