Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 435

28 травня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу прокурора у справі колишнього президента УДБК «Укрбуд» на ухвалу слідчого судді від 14.05.2020 та змінила підозрюваному запобіжний захід на тримання під вартою до 14.07.2020 з альтернативою внесення застави у розмірі 100 млн грн.

Застосовуючи цей запобіжний захід, суд апеляційної інстанції виходив з того, що після 29.04.2020 з’явились нові обставини для зміни запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 100 млн у зв’язку з невнесенням останньої, наявна обґрунтована підозра у вчиненні кримінального правопорушення, а також продовжують існувати ризики, передбачені пунктами 1, 3, 5 статті 177 КПК.

Так, в межах цього кримінального провадження стосовно підозрюваного 22.10.2019 було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави в розмірі 80 млн грн. (http://reestr.court.gov.ua/Review/85160492)

У зв’язку із внесенням останньої підозрюваний був звільнений з-під варти та на нього покладено ряд процесуальних обов’язків. Проте у листопаді 2019 року він порушив обов’язок утриматись від спілкуванні з іншими підозрюваними. З цих підстав 29.04.2020 суд звернув в дохід держави 30 млн грн., що було частиною застави в 80 млн грн, та збільшив її розмір до 100 млн. грн. (http://reestr.court.gov.ua/Review/89057802)

Суд дійшов висновку, що за умови внесення застави в певному розмірі вона за своєю ефективністю забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 КПК, є еквівалентною такому винятковому запобіжному заходу як тримання під вартою. Інші запобіжні заходи, в тому числі домашній арешт, у цьому випадку не здатні забезпечити дієвість кримінального провадження на тому ж рівні що й тримання під вартою.

У силу вимог закону підозрюваний був звільнений з-під варти у зв’язку із внесенням за нього застави в розмірі 80 млн грн. Проте навіть такий значний розмір застави та загроза її втратити не забезпечили належної процесуальної поведінки підозрюваного – він порушив покладений на нього судом обов’язок, що було встановлено ухвалою від 29.04.2020.

Згідно презумпції поступового збільшення суворості запобіжного заходу стосовно підозрюваного у разі порушенням ним умов раніше застосованого запобіжного заходу. Раніше визначену 29.04.2020 заставу до 100 млн грн підозрюваний не вніс, доказів зміни майнового стану після 29.04.2020 сторона захисту Суду не надала.

Вирішуючи питання про співвідношення домашнього арешту та тримання під вартою, Суд зазначив, що вказані запобіжні заходи є ізоляційними, проте рівень ізоляції особи за ними суттєво відрізняється з огляду на умови, пов’язані з позбавленням (обмеженням) волі підозрюваного. У цьому контексті цілодобовий домашній арешт є «несуворою» формою ізоляції підозрюваного та, зокрема, не запобігає можливості вільного спілкування підозрюваного як особисто, так і за допомогою засобів телекомунікації з особами, стосовно яких є обов’язок утриматись від спілкування.

Враховуючи факт порушення такого обов’язку підозрюваному (під загрозою втрати застави в розмірі 80 млн грн.), цілодобовий домашній арешт не зможе ефективно запобігти вказаному ризику.

З цих підстав суд застосував до підозрюваного тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 100 млн.

Суддя-спікер Апеляційної палати
Вищого антикорупційного суду Інна Калугіна

_______________
ПРИМІТКА:
Цей прес-реліз надається, щоб допомогти зрозуміти рішення суду. Він не є частиною рішення. Повне рішення суду - єдиний офіційний документ. Судові рішення є публічними документами та доступні для ознайомлення на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень - http://reyestr.court.gov.ua, крім випадків, передбачених Законом України «Про доступ до судових рішень»

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/89531717


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).