Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 401

Рада адвокатів України зверталася до Ради суддів України з приводу того, що судді не враховують карантинні обмеження як поважну причину неявки адвокатів у судове засідання. Проте судді продовжують ігнорувати ці обставини.

Про це повідомила Голова Національної асоціації адвокатів України, Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова під час круглого столу «Особливості функціонування судів в умовах карантину: рівні права для всіх учасників процесу», організованого Вищою радою правосуддя.

«Карантинні обмеження інколи стосуються заборони міжміського, міжрайонного сполучення, інколи – рекомендацій, пов’язаних з віком людини. І такі обмеження діють щодо адвокатів та їхніх клієнтів, а вони є стороною в судовій справі. Як наслідок, вони не можуть з’явитися на виклик суду, і це, безумовно, є поважною причиною, яка не зазначена в процесуальних кодексах. Це колізія», – наголосила Лідія Ізовітова.

За її словами, в Україні понад 57 тисяч адвокатів, які здійснюють діяльність по всій країні. При цьому деякі судові інстанції розташовані в Києві, куди складно добиратися з регіонів. Проте Вищий антикорупційний суд не завжди визнає ці обставини поважною причиною неявки.

«Після отримання скарг адвокатів з цього приводу Рада адвокатів України звернулася до керівництва ВАКС і заявила про те, що захисники не завжди можуть з’явитися на судове засідання і суд має враховувати ці обставини», – зауважила Голова НААУ.

Вона також висловилася проти того, аби адвокати ризикували своїм здоров’ям та здоров’ям інших всупереч рекомендаціям МОЗ на час карантину.

«Під час епідемії готовність порушувати правила карантину перестає бути синонімом мужності. Чи повинні учасники судового процесу в умовах карантину бути «супергероями»? Ні, навпаки, ми маємо пояснювати, що такі кроки можуть закінчитися трагічно. Ціна життя і здоров’я надто висока, і немає сенсу боротися з об’єктивними обставинами, якими є пандемія», – пояснила Голова НААУ.

За таких умов, на її думку, поняття розумних строків судового розгляду має бути більш гнучким. Адже навіть за можливості дистанційної участі сторін у судовому засіданні проведення деяких дій забирає набагато більше часу. «Наприклад, якщо в судове засідання, яке відбувається в режимі онлайн, надходить письмова заява від іншого учасника, то побачити чи дослідити її через систему відеоконференцзв’язку адвокат не може. Для цього потрібні час і відкладення розгляду справи», – пояснила Лідія Ізовітова.

Своєю чергою, заступник Голови НААУ, заступник Голови РАУ Валентин Гвоздій наголосив на тому, що такі круглі столи за участю представників ВРП, РСУ, суддів, прокурорів є способом узгодити спільні підходи до вирішення всіх проблем здійснення правосуддя в умовах карантину.

«Ми повинні мати консолідовану позицію і чути один одного в питанні захисту прав людини. Тому зобов’язані порушувати ці проблеми, адже за нашими спинами стоять люди», – наголосив Валентин Гвоздій. Він повідомив, що НААУ наразі активно співпрацює з Державною судовою адміністрацією України для вдосконалення роботи системи «Електронний суд», що має забезпечити доступ до правосуддя через онлайн-інструменти.

У дискусії взяли участь заступник Голови ВРП Олексій Маловацький, Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко, в. о. Голови Вищого антикорупційного суду Євген Крук, в. о. заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, представники Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, Міністерства юстиції України, Державного бюро розслідувань.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).