Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 288

Станом на 1 вересня 2020 року в провадженні Тернопільського окружного адміністративного суду знаходилось 2500 справ, правосуддя по яких відправляється 9 суддями.

Так, однією із найбільш поширених категорій спорів, які виникають між громадянами та суб’єктами владних повноважень, є спори з приводу призначення та перерахунок пенсії.

Станом на 1 вересня 2020 року в провадженні суду знаходилось близько 600 таких судових справ. При цьому, більш як 95% таких спорів вирішено ТОАС на користь громадян.

Ще, однією із найбільш поширених категорій справ, які виникають між громадянами та органами пенсійного фонду є спори щодо повернення безпідставно сплачених коштів на обов’язкове державне пенсійне страхування під час укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна вперше.

Розглядаючи означену категорію справ, суд поновлюючи порушені права громадян вказав, що із загального правила про обов'язковість сплати збору при придбанні нерухомого майна законодавцем встановлено винятки для громадян, які придбавають житло і перебувають на черзі на одержання житла або придбавають житло вперше. Керуючись наведеною правовою позицією ТОАС в 95% з розглянутих справ сформував стабільну судову практику в користь громадян, права яких були порушені.

Не менш важливою категорією судових справ, які розглянуті судом на протязі місяців, що минули, є справи за позовами про нарахування та виплату грошового забезпечення індексації військовослужбовцям, які звільнені в запас.

Вирішуючи вказану категорію справ, ТОАС неодноразово у судових рішеннях констатував те, що право щодо нарахування індексації грошового забезпечення в період проходження військової служби є однією із форм реалізації закріпленого у статті 43 Конституції України права на працю, а тому суб’єкт владних повноважень повинен керуватися, в тому числі, і положеннями частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України, яка визначає право звернення працівника до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком, в даному випадку щодо виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовця.

Враховуючи наведену правовою позицією, судом у 99% розглянутих справ прийнято рішення на користь позивачів та відновлено порушені права військовослужбовців яким неправомірно не здійснювалась індексація грошового забезпечення.

В контексті судових справ за позовами військовослужбовців, які є учасниками АТО принагідно згадати справи за позовами таких осіб з приводу нарахування та виплати компенсації за невикористані календарні дні відпустки.

Розглядаючи дану категорію справ суд, задовольнив 99% позовних вимог військовослужбовців зазначивши, що у випадку звільнення таких осіб з військової служби їм виплачується компенсація за всі невикористані ними дні щорічної відпустки, в тому числі за невикористані дні додаткової відпустки, передбаченої статтею 16-2 Закону України «Про відпустки» та пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».

Підсумовуючи, слід зазначити, що людина є основною соціальною цінністю, а захист прав людини в демократичному суспільстві є мірилом правової держави. Відтак, органи державної влади не можуть діяти свавільно та зобов’язані дотримуватись правил, які даватимуть можливість передбачати заходи, які будуть застосовані у конкретних правовідносинах. На підставі наведеного особа може передбачати й планувати свої дії та розраховувати на очікуваний результат і відчувати себе захищеною.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).