Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 294

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович провів онлайн-зустріч із представниками Місії Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за місцевими виборами в Україні 25 жовтня 2020 року на чолі з Головою Місії Інгібйорг Сольрун Гісладоттір.

У зустрічі, яка відбулася 12 жовтня 2020 року, від КАС ВС взяли участь і суддя цього суду, секретар судової палати для розгляду справ щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян Олена Калашнікова, заступник керівника апарату Верховного Суду – керівник секретаріату КАС Наталія Богданюк, завідувач сектору організаційно-протокольного забезпечення заходів суду секретаріату КАС Світлана Пилипець, начальник відділу забезпечення діяльності голови та заступника голови суду секретаріату КАС Єлизавета Дзігора та інші працівники апарату Верховного Суду і секретаріату КАС ВС.

З боку Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ приєдналися аналітик із фінансування виборчої кампанії Ейріні Скузу, юридичний аналітик Єлена Ковальова, помічник юридичного аналітика Ольга Прокопчук, помічник Голови Місії Людмила Келганкіна.

Голова Місії Інгібйорг Сольрун Гісладоттір повідомила, що Місія, до якої входить 16 міжнародних експертів із 15 країн світу, розпочала роботу з 23 вересня 2020 року і залишиться в України до завершення виборів. Завдання Місії – спостереження і подання звіту щодо дотримання демократичних принципів проведення виборів, їх відповідності стандартам ОБСЄ, міжнародному і національному законодавству. Місія спостерігає за різними аспектами виборчої кампанії, зокрема юридичною основою, фінансуванням, здійснює медіа-моніторинг, а також вивчає електоральне поле. За результатами роботи буде підготовлено три звіти: щодо попереднього спостереження (опублікований минулого тижня), щодо проведення виборів (буде підготовлений наступного дня після виборів) та з рекомендаціями і побажаннями щодо удосконалення виборчого процесу (через два тижні після виборів).

Голова КАС ВС Михайло Смокович подякував представникам Місії за їхню зацікавленість тим, як адміністративні суди забезпечують судовий контроль за виборчим процесом. Він зазначив, що судді знайомляться зі звітами міжнародних місій зі спостереження за виборчими процесами, які є своєрідним дороговказом на майбутнє. Допомагають побачити помилки, на які вказано у звітах, і виправити їх.

Відповідаючи на запитання міжнародних спостерігачів, Михайло Смокович розповів, що кодифікація виборчого законодавства – це великий прогрес у правовому регулюванні виборчих процесів в Україні. Звернув увагу, що про відповідність міжнародним стандартам положень виборчого законодавства свідчить врахування гендерної політики, а саме: кожна партія повинна мати своїх представників на посади не менше як 40 % іншої статі. Також важливими є зміни щодо встановлення виборчої адреси, яка раніше визначалася за місцем реєстрації виборця. Таке врегулювання обмежувало у виборчих правах виборців, місце реєстрації яких було на окупованих територіях, а місце фактичного проживання – на підконтрольній Україні території. Тепер такі особи можуть змінити виборчу адресу за місцем фактичного проживання або за місцем роботи і скористатися своїм виборчим правом.

Важливою Михайло Смокович вважає також новелу щодо розширення пасивного права бути обраним. Нині обмеження стосуються лише осіб, які вчинили тяжкий або особливо тяжкий злочин, притягувалися до кримінальної відповідальності за порушення виборчих прав громадян або які вчинили корупційне правопорушення. Раніше цей перелік був значно ширшим.

Крім цього, голова КАС ВС звернув увагу, що нині оскарження рішень, дій та бездіяльності усіх територіальних виборчих комісій законодавець віддав до підсудності окружних адміністративних судів, що важливо для забезпечення єдності судової практики.

Він поінформував учасників зустрічі, що КАС ВС – суд апеляційної інстанції у справах, в яких стороною є Центральна виборча комісія або її члени. Під час цього виборчого процесу таких справ було дев’ять.

Михайло Смокович зазначив, що під час виборчого процесу адміністративні суди працюють в особливому режимі: у вихідні й святкові дні, щодня до 24:00, щоб забезпечити розгляд позовних заяв, апеляційних скарг у строки, які визначені Виборчим кодексом України. На розгляд справ відведено два дні, крім цього, на подання позовних заяв – п’ять днів, апеляційних скарг – два дні.

Стосовно запитання міжнародних експертів щодо подальшого вдосконалення виборчого законодавства Михайло Смокович зазначив, що за умови впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи найвагомішим внеском буде забезпечення касаційного перегляду виборчих спорів в електронному режимі. Це надасть можливість у процесуальному порядку перевіряти правильність рішень апеляційних судів у різних регіонах для забезпечення єдності судової практики, оскільки зараз касаційний суд може надати лише методичну допомогу рекомендаційного характеру.

Голова КАС ВС також висловив думку, що в умовах швидкоплинності виборчого процесу строки на подання позовних заяв варто було б скоротити до двох днів.

Крім цього, Михайло Смокович звернув увагу на проблему, через яку виникає багато спорів і яка стосується подання до ТВК документів під час реєстрації кандидатів або партій. На його думку, варто було б визначити термін на усунення недоліків у таких документах, адже зараз вони повертаються з відмовою у реєстрації.

На завершення зустрічі Голова Місії Інгібйорг Сольрун Гісладоттір сказала, що це вже 15-ті вибори в Україні, за якими спостерігає Місія ОБСЄ. Є помітні вдосконалення і досягнення як у законодавстві, так і в інших питаннях. У звітах зафіксовано, що українська виборча система і процес наближаються до демократичних стандартів.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).