Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 256

Суддя судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Наталія Блажівська взяла участь у IX Податковому форумі, який відбувся 30 жовтня 2020 року в онлайн-форматі.

На початку доповіді Наталія Блажівська привітала учасників форуму і наголосила на важливості проведення таких заходів, оскільки вони дають змогу обговорити важливі питання, які стосуються оподаткування.

Суддя розповіла про рішення Верховного Суду з питань трансфертного ціноутворення і презентувала у своїй доповіді висновки з них.

Висвітлюючи питання щодо методів встановлення відповідності в умовах контрольованих операцій, зокрема методу порівняння неконтрольованої ціни, доповідачка звернула увагу на постанову Верховного Суду від 20 грудня 2019 року у справі № 818/1786/17.

Вона також проаналізувала постанову Верховного Суду від 9 жовтня 2019 року у справі № 817/1737/17, яка стосувалася методу чистого прибутку.

Крім того, Наталія Блажівська ознайомила учасників форуму з актуальною судовою практикою Верховного Суду щодо застосування підпункту 140.5.7 п. 140.5 ст. 140 ПК України. Зокрема, розповіла про постанову Верховного Суду від 26 червня 2018 року у справі № 825/1830/17. За обставинами цієї справи, за деклараціями контрагента позивача його прибуток звільнений від оподаткування, а тому контролюючий орган вважав, що відповідно до приписів підпункту 6 підпункту 140.5.7 п. 140.5 ст. 140 ПК України позивач повинен був збільшити фінансовий результат податкових (звітних) на суму витрат з нарахування роялті на користь цього контрагента. Суддя зазначила, що у ході розгляду справи суди встановили, що контрагент позивача є платником податку на прибуток на загальних підставах, встановлених ПК України, і не належить до юридичних осіб, які звільнені від оподаткування податком на прибуток або сплачують його за меншою ставкою, ніж базова, що, в свою чергу, свідчить про відсутність у позивача обов’язку збільшувати фінансовий результат податкового періоду.

Доповідачка звернула увагу і на постанову Верховного Суду від 3 квітня 2020 року у справі № 820/821/17, за обставинами якої позивач є учасником неконтрольованої операції, яка проводилася з нарахування роялті нерезиденту, що зареєстрований у державах (на територіях), зазначених у підпункті 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 цього Кодексу, та на якого згідно з підпунктом 140.5.7 п. 140.5 ст. 140 ПК України покладається обов’язок підтверджувати суму витрат відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПК України.

Наталія Блажівська також ознайомила з правовими позиціями Верховного Суду щодо постійних представництв, зокрема тими, що сформульовані в постановах Верховного Суду від 17 жовтня 2019 року у справі № 2а-16434/12/2670, від 16 березня 2020 року у справі № 826/7675/18.

Проаналізована судова практика, зазначила суддя, свідчить про те, що важливе значення має дуже детальна підготовка доказової бази.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 17 апреля 2024

Новини