Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 249

Виборчі комісії мають отримувати відомості про зміни у структурі політичних партій з офіційних, визнаних державою, джерел.

Про це зазначено у постанові, ухваленій Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду за результатом перегляду в апеляційному порядку справи, у якій Дніпропетровська обласна територіальна організація Політичної партії «Голос» оскаржила постанову Центральної виборчої комісії від 14 листопада 2020 року № 483 «Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» у частині внесення змін до складу Дніпровської міської територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області.

Позивач вважає, що спірна постанова є протиправною і має бути скасована, оскільки була прийнята після отримання Центральною виборчою комісією листів від Політичної партії «Голос» про припинення діяльності Дніпровської міської організації цієї партії, від імені якої раніше до ЦВК було внесено подання про заміну членів виборчої комісії.

Відповідач мотивував своє рішення тим, що на дату прийняття спірної постанови (14 листопада 2020 року) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань не було інформації про припинення міської організації партії.

Суд першої інстанції позов задовольнив, дійшовши висновку про те, що діяльність місцевих організацій політичних партій має вважатися припиненою з моменту прийняття відповідного рішення статутними органами політичної партії, а не з моменту реєстрації відповідних змін.

Верховний Суд не погодився з таким рішенням, скасував його та прийняв нове, яким відмовив у задоволенні адміністративного позову з огляду на таке.

Згідно із ч. 9 ст. 11 Закону України «Про політичні партії в Україні» політична партія забезпечує внесення змін до відомостей про політичну партію, її організації або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, а також про первинні осередки, що містяться в Єдиному державному реєстрі, в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Суд констатує, що на дату прийняття спірної постанови відповідна реєстраційна дія не була вчинена.

Колегія суддів зауважує, що чинним законодавством не передбачено спеціального порядку державної реєстрації створення або припинення структурного утворення політичної партії в період виборчого процесу.

Суд вказує, що ЦВК як державний орган насамперед має керуватися достовірними відомостями, отриманими з офіційних джерел інформації.

Згідно із ч. 1 ст. 7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб – підприємців з Єдиного державного реєстру.

За встановлених обставин справи єдиним джерелом інформації щодо припинення діяльності місцевої організації політичної партії є Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

З необхідністю ЦВК як державного органу послуговуватись офіційними даними щодо громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи, кореспондуються положення ч. 5 ст. 218 Виборчого кодексу України, відповідно до якої на Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, яким є Міністерство юстиції України, покладений обов’язок передавати до відповідних територіальних виборчих комісій відомості щодо зареєстрованих партій та їх організацій із зазначенням керівників, а в разі зміни керівників партій та організацій партій – невідкладно інформувати про це відповідні територіальні виборчі комісії.

Отже, приймаючи постанову від 14 листопада 2020 року № 483 у спірній частині, Центральна виборча комісія правомірно керувалася достовірними відомостями, що містилися в Єдиному державному реєстрі щодо громадського формування, яке не має статусу юридичної особи – Дніпровської міської організації Політичної партії «Голос», що кореспондується з вимогами ст. 203 Виборчого кодексу України, яка встановлює спеціальне положення щодо можливості звернення з відповідним поданням про заміну членів Територіальної виборчої комісії, саме зареєстрованими у встановленому законом порядку місцевими організаціями політичних партій.

Постанова Верховного Суду від 22 листопада 2020 року у справі № 855/116/20 (адміністративне провадження № А/9901/58/20) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/93002533

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 15 января 2025

Новини