Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 283

10 вересня 2020 року у Третьому апеляційному адміністративному суді пройшло судове засідання у справі № 340/3617/20 за позовом Кіровоградської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» до Кропивницької міської територіальної виборчої комісії Кропивницького району Кіровоградської області.

Суть справи полягає у тому, що до суду першої інстанції звернулася Кіровоградська регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» та просила визнати протиправною та скасувати постанову Кропивницької міської територіальної виборчої комісії Кропивницького району Кіровоградської області від 31 серпня 2020 року № 14 «Про внесення змін у складі районних у місті Кропивницькому територіальних виборчих комісій».

Розглянувши справу суд першої інстанції відмовив позивачу у задоволенні позову. Свою позицію суд обґрунтував тим, що оскаржувана постанова жодним чином не порушує права позивача як суб`єкта подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, а також прийнята згідно з Виборчим кодексом України.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Кіровоградська регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» подала апеляційну скаргу до Третього апеляційного адміністративного суду. У ній позивач зазначив, що судом першої інстанції не надано належної оцінки тому, що відповідачем було прийнято дві постанови – № 9 від 25 серпня 2020 року та № 12 від 26 серпня 2020 року. Проте, постановою № 14 від 31 серпня 2020 року вносилися зміни лише в Постанову № 12, яка прийнята з порушенням Виборчого кодексу України та Постанови Центральної Виборчої Комісії від 8 серпня 2020 року № 163 «Про календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року», пунктом 15 якої передбачено, що утворення та формування районних у місті виборчих комісій має проводиться не пізніш як за шістдесят днів до дня виборів, тобто кінцева дата формування складу таких комісій 25 серпня 2020 року.

У судове засідання 10 вересня 2020 року представник позивача - Кіровоградської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» не з’явився, проте заздалегідь подав клопотання про розгляд справи у його відсутності за наявними матеріалами.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Позивач - Кіровоградська регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» не вказав, у чому конкретно полягає порушення його права на участь у формуванні складу територіальної виборчої комісії, адже захисту підлягає лише порушене право. Під час розгляду справи позивачем не доведено, що його право або законні інтереси порушені внаслідок прийняття оскаржуваного рішення, що є підставою для відмови у задоволенні позову.

При цьому апеляційний суд встановив, що відповідачем дійсно були допущені певні порушення під час засідання комісії, яке відбулося 25 серпня 2020 року, та при оформленні його результатів, які в подальшому були усунені. Крім того, це не вплинуло на законність оскаржуваної постанови № 14 від 31 серпня 2020 року.

Також апеляційний суд дійшов висновку, що справа не відноситься до виборчих, адже стосується оскарження постанови постійно діючого спеціального органу – Територіальної виборчої комісії, яка прийнята поза межами виборчого процесу.

Згідно із статтею 316 Кодексу адміністративного судочинства України Третій апеляційний адміністративний суд постановив: апеляційну скаргу Кіровоградської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» залишити без задоволення, а рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 6 вересня 2020 року у справі № 340/3617/20 залишити без змін.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).