Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 442

Три роки тому двоє підприємців вирішили смажити та фасувати горішки й купили будівлі, щоб займатися бізнесом. Але одного разу виявили, що їхнє майно під арештом. Імовірно, відомий виробник колись там виготовляв снеки для так званої ДНР.

Категоричні судження члена ВРП

Член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, який здійснював перевірку скарг на Олександра Капкіна із Зарічного районного суду м.Сум, дійшов висновку, що служителя Феміди варто звільнити. Адже О.Капкін наклав арешт на майно товариства за вимогою Служби безпеки.

Клопотання було погоджене з прикордонною службою. Те майно розміщувалось у Синельниковому — райцентрі Дніпропетровської області. При цьому товариство не було ні суб’єктом, ні об’єктом кримінальних дій чи знаряддям скоєння злочину. Та й слідство велося зовсім не щодо нього чи його посадових осіб.

Справа, яку розслідувала СБУ, стосувалася посягання особи на територіальну цілісність у співучасті з іншими. Підприємство виготовляло чипси, горішки та інші снеки й

постачало їх на непідконтрольні території. Однак товариство так і не зрозуміло, яким чином та особа пов’язана з їхньою фірмою, яка також виробляє снеки, в основному соняшникове насіння та горішки. Підприємці не наймали людину, яку підозрюють у злочині, вона в них ніколи не працювала. Та й події, які намагаються встановити слідчі, відбулися раніше, ніж фірма почала працювати.

Адвокат, який від імені підприємства написав скаргу, запевняє, що рішення судді немотивоване, а також передбачає передання арештованого майна в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Утім, у власника ніхто не питав дозволу на передання нерухомості на зберігання третій особі.

Також зі скаргою звернувся власник. Він уважає, що служитель Феміди неправомірно втрутився в його право на володіння майном, що порушує положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. До слова, виробники снеків звернулися до представництва Європейської комісії в Україні з інформацією про спроби рейдерського захоплення підприємства.

Схоже, О.Маловацького, який був доповідачем у цій справі, так обурив вчинок судді, що він запропонував дисциплінарній палаті застосувати до порушника найсуваріше з покарань — подання про звільнення.

Нерухомість із рук у руки

ДП також вивчила аргументи судді. О.Капкін надав дисциплінарному органові письмові пояснення, відмовившись брати участь у засіданні й дозволивши розглядати справу за його відсутності.

Він повідомив, що невдоволена сторона процесу замість того, щоб звернутися до суду, написала до ВРП, намагаючись підмінити судову інстанцію, а це неприпустимо. Дисциплінарну скаргу подали раніше, ніж розглянули апеляцію на ухвалу про арешт, та раніше, ніж слідчий суддя розглянув подане власником майна клопотання про зняття арешту з нерухомості. Законник уважає, що це може сформувати в стороннього спостерігача думку про вплив на суддю або про помсту за прийняте рішення з боку осіб, пов’язаних із фігурантами справи.

Також суддя звернув увагу на те, що в скарзі заявник дає оцінку доказам у справі, хоча всіх матеріалів кримінального провадження йому ще не відкривали. А це більше ніж 20 томів, що містять великий обсяг документів, протоколів, у тому числі негласних слідчих (розшукових) дій стосовно фігурантів справи.

Між іншим, власник майна надав апеляційному суду додаткові документи та матеріали, які не були відомі першій інстанції під час прийняття рішення. З урахуванням нових матеріалів апеляційна інстанція і скасувала ухвалу про накладення арешту.

О.Капкін також звернув увагу на те, що власник майна постійно змінювався, адже злочинці намагались у такий спосіб заплутати слідство. Тому слідчі визнали майно речовими доказами й зажадали арешту, аби воно вкотре не перейшло до нового власника. На території нежитлових приміщень, за версією слідства, виготовляли снеки, які постачали до так званих ЛНР і ДНР, а з їх реалізації сплачували податки в бюджети самопроголошених «республік». На думку детективів, у цих приміщеннях збереглися сліди злочину — фінансування тероризму.

Утім, служителю Феміди не вдалося переконати дисциплінарний орган, що приміщення були доказом фінансування тероризму. Особливо не сподобалося членам ВРП те, що нових власників майна у своїй ухвалі законник навіть не згадує, наче їх і нема. Скрізь фігурує виробник снеків, який успішно працює дотепер. Лише в резолютивній частині згадується назва нового підприємства та ім’я нового власника.

У своєму рішення ДП нагадала про ст.41 Конституції, яка гарантує кожному право володіти, користуватись і розпоряджатися своєю власністю. КПК передбачає арешт у тому випадку, коли матеріальні об’єкти були знаряддям учинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Ідеться про предмети, що були об’єктом протиправних дій, гроші, цінності та речі, набуті протиправним шляхом. Нічого із цього в приміщеннях не було. Тому дії судді палата потрактувала як грубу недбалість.

Проте звільняти служителя Феміди не стали, бо не побачили в його діях умислу, а незворотної шкоди для підприємства внаслідок суддівської ухвали не настало. На думку ДП, проступок, допущений О.Капкіним, заслуговує на сувору догану.

Між іншим, наприкінці жовтня поточного року обвинувальний акт щодо колишнього топ-менеджера відомого виробника снеків потрапив до суду. А саме підприємство в березні змінило власника. Воно продовжує виготовляти чипси та інші закуски…


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 17 апреля 2024

Новини