Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 181

ВРП констатує наявність підстав для вжиття заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за результатами розгляду повідомлення суддів Комунарського районного суду міста Запоріжжя Романа Холода, Алли Круглікової та Анни Михайлової про втручання у їхню професійну діяльність.

Як зазначено у повідомленні колегії суддів, до обвинувачених у кримінальному провадженні застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та домашній арешт.

Судді поінформували, що під час засідання обвинувачені, перебуваючи у скляній кабінці, поводилися агресивно, кричали, нецензурно висловлювалися, намагалися вибити двері. Один із них невідомим предметом намагався порізати собі вени на передпліччі правої руки.

Вказано, що в такий спосіб обвинувачені порушували порядок неодноразово, в тому числі погрожували суддям фізичною розправою, перешкоджаючи розгляду клопотань.

Після прийняття рішення про тимчасове видалення обвинувачених із зали судового засідання, один з них відмовився виконувати розпорядження суду. Окремі обвинувачені почали погрожувати, що у разі силового виведення обвинуваченого із зали судового засідання будуть чинити опір працівникам конвою та різати собі вени заздалегідь заготовленими предметами.

Судді Холод Р.С., Круглікова А.В. та Михайлова А.В. зауважують, що таким чином обвинувачені намагалися вплинути на судові рішення, схилити суддів до прийняття певного судового рішення за результатами розгляду клопотань прокурора про продовження строку запобіжних заходів, що є втручанням у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя під час розгляду кримінального провадження.

ВРП встановлено підстави для вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.

Статтею 376 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення.

Така поведінка обвинувачених була спрямована на свідомість та волю суддів з метою схилити їх до вчинення чи невчинення певних процесуальних дій або ухвалення певного судового рішення, що не узгоджується з положеннями частини шостої статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо обов’язку поважати незалежність судді і не посягати на неї та є неприпустимою.

Вбачається, що обставини, про які інформують судді, пов’язані з розглядом конкретного кримінального провадження, тому може мати місце вплив на суддів, зокрема щодо винесення певного рішення у вказаній справі.

Разом із тим кваліфікація дій, які містять ознаки кримінального правопорушення, здійснюється правоохоронними органами, що є суб’єктами безпосереднього реагування на протиправні дії, які вчиняються щодо суддів.

З огляду на вказане ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 30 жовтня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними у повідомленні суддів Комунарського районного суду міста Запоріжжя Романа Холода, Алли Круглікової та Анни Михайлової.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).