Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 68

Вища рада правосуддя вирішила тимчасово, строком на шість місяців, відсторонити суддю Київського окружного адміністративного суду Брагіну Олександру Євгеніївну від здійснення правосуддя. Суддя позбавлена права на отримання доплат до посадового окладу та направлена до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань застосування норм Кодексу адміністративного судочинства України і Кодексу суддівської етики із подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 27 листопада 2020 року № 3279/1дп/15-20 суддю Київського окружного адміністративного суду Брагіну О.Є. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї вказане дисциплінарне стягнення. Це рішення Вища рада правосуддя 11 лютого 2021 року залишила без змін.

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя встановила обставини, які свідчать, що суддя Брагіна О.Є. допустила умисні дії під час розгляду справи № 320/5871/19, а саме: проявила неповагу до учасників процесу, зневажливо коментуючи зміст позовної заяви у непроцесуальний спосіб, оцінюючи докази, якими вона обґрунтована, корегуючи пояснення позивача, його доньки та представника, допускаючи зневажливі висловлювання на їхню адресу, демонструючи зверхність та вказуючи на необізнаність позивача у чинному законодавстві, підвищуючи тон.

Крім того, під час розгляду справи № 320/4754/19 двічі складала службові записки з метою передання заяви про відвід судді Брагіної О.Є. для розгляду іншим суддям Київського окружного адміністративного суду, не встановивши, чи є доводи ОСОБА3 щодо відводу судді у цій справі обґрунтованими або необґрунтованими, не постановила відповідної процесуальної ухвали з цього питання.

Також під час розгляду дисциплінарної справи встановлено обставини, які свідчать, що суддя Брагіна О.Є. допустила дії внаслідок недбалості, а саме не дотрималась загального порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення стосовно представника позивача – ОСОБА3 під час розгляду справи № 320/4754/19 (№ ам-1/15/320/4754/19) та винесення постанови щодо неї; не вручила копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності одразу на місці вчинення правопорушення та несвоєчасно надіслала електронну копію постанови до Єдиного державного реєстру судових рішень; постановила ухвалу про задоволення самовідводу від участі у розгляді справи № 320/4754/19 без зазначення належних обставин, які унеможливлювали ухвалення об’єктивного рішення у справі, чим фактично самоусунулась від її розгляду.

Вища рада правосуддя вказала: Дисциплінарною палатою зроблено правильний висновок, що суддя Брагіна О.Є. під час розгляду справи № 320/5871/19 вийшла за межі повноважень, наданих КАС України, зокрема статтями 196, 210, 171 цього Кодексу, та допустила порушення правил суддівської етики. Обґрунтованим є також висновок Дисциплінарної палати про те, що допущені суддею порушення норм КУпАП та КАС України під час розгляду справи свідчать про вчинення нею дисциплінарних проступків. А саме: допущення внаслідок недбалості істотного порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя, що унеможливило реалізацію учасниками судового процесу наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків; порушення правил щодо відводу (самовідводу); несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до ЄДРСР, що є підставою для дисциплінарної відповідальності судді.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).