Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 19

5 серпня 2022 року представники Державної судової адміністрації України взяли участь в онлайн-конференції "Сервіси для вразливих користувачів суду в умовах війни: європейський досвід та українські практики", яка організована Проєктом ЄС "Право – Justice ІІ".

Відкриваючи конференцію, заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький сказав: "Запровадження сервісів для вразливих категорій відвідувачів суду сьогодні, як ніколи є надзвичайно актуальним, адже кількість таких осіб, на жаль, невпинно збільшується. Вдячний експертам Проєкту ЄС "Право-Justice" за постійну підтримку та наші спільні дії в покращенні доступу до правосуддя. Зокрема, за успішний досвід проведення трьох доборів навчального курсу з підготовки тренерів з організації послуг для вразливих категорій користувачів суду."

Звертаючись до нових тренерів, заступник Голови ДСА України наголосив на надзвичайній затребуваності набутих ними знань і досвіду та закликав всіх тренерів трьох випусків і в подальшому бути такими ж активними та обмінюватись своїм досвідом з колегами, поширювати отримані знання серед працівників судів.

"Сьогодні, як ніколи, Україна потерпає від агресії та насилля, через повномасштабне вторгнення росії. Створення та розвиток сервісів для підтримки вразливих категорій відвідувачів судів є критичною необхідністю, адже таких людей стає дедалі більше. Сьогодні, коли Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію, триває війна, - питання запровадження сервісів для вразливих осіб має набувати подальшого розвитку. Проєктом ЄС запроваджується вже третій навчальний курс, а, так би мовити, агентів змін стає все більше, сервіси поліпшуються", - сказала у вітальному слові головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проекту ЄС "Право-Justice ІІ" Анна Адамська-Галлант.

Також з вітальним словом до учасників заходу звернулись заступниця голови Ради суддів України Оксана Марченко, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, заступник голови Служби судової охорони Олександр Баланда.

Міжнародна експертка Проєкту ЄС “Право-Justice ІІ” Іріна Урумова розповіла присутнім про адаптацію до реалій воєнного часу навчального курсу “Підготовка тренерів з впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду“.

Національні експертки Проєкту ЄС “Право-Justice” Поліна Лі та Євгенія Бондаренко представили учасникам конференції результати третього добору навчального курсу з підготовки тренерів з впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду. За результатами третього конкурсного добору до участі у навчальному курсі відібрано 36 учасників, серед яких судді, працівники апаратів судів, Служби судової охорони, Національної школи суддів України, представники громадськості та системи органів безоплатної правової допомоги. Наразі, 31 учасник успішно пройшов навчання та долучився до спільноти тренерів-однодумців. Учасниками реалізовано проєкти із впровадження спеціальних сервісів.

Тренери-випускники третього добору навчального курсу під час конференції презентували свої випускні проєкти. Зокрема, про свій досвід розповіли представники Верховного Суду, Вінницького апеляційного суду, Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, Дарницького районного суду міста Києва, Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, ТУ ССО у Хмельницькій області, ГО "Подільський центр медіації", ГО "Центр українсько-європейського наукового співробітництва", ГО "Інкубатор демократичних ініціатив", ГО "Всеукраїнська Ліга правників проти корупції".

Тренери навчального курсу Іріна Урумова та Катерина Ілікчієва розповіли учасникам заходу про успіхи та труднощі імплементації сервісів для вразливих груп користувачів суду в умовах війни.

Під час конференції учасники активно обмінювались досвідом запровадження рішень для вразливих груп користувачів суду.

Переглянути захід можна за посиланням: https://bit.ly/3d4nByO.

Довідково:

Проєкт ЄС "Право-Justice ІІ", який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, спрямований на консолідацію загальноєвропейських реформ у сфері юстиції. Проєкт, що об’єднує експертів із різних країн-членів ЄС, перший етап реалізації триватиме до травня 2023 року. Основними напрямами роботи Проєкту, серед іншого, є: підтримка національних органів влади у зміцненні системи верховенства права в Україні; покращення управління реформами сектору юстиції з точки зору стратегічного планування, координації, моніторингу та оцінки впровадження реформ у секторі; незалежності, ефективності, якості, доброчесності та прозорості судової влади та доступу до справедливого судового розгляду; впровадження інструментів політики у сфері оцифрування сектору юстиції та рішення електронного правосуддя.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 12 августа 2022