Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 15
Круглий стіл на тему «Впровадження комплексної системи підтримки потерпілих та свідків воєнних злочинів в Україні», організований Проєктом ЄС «Право-Justice» спільно з підрозділом Офісу ГенпрокурораКоординаційним центром допомоги потерпілим і свідкамта Державною судовою адміністрацією України, відбувся 9 липня 2024 року.
Захист та підтримка потерпілих і свідків воєнних злочинів від повторної віктимізації, покращення якості досудового розслідування і збирання доказів, що сприятимуть притягненню винних до відповідальності – головний аспект, на якому була зосереджена увага учасників заходу, що об’єднав представників державних інституцій, міжнародних та національних експертів, суддів, правників, представників громадськості.

Вікторія Літвінова Клеменс Мюллер

Із вступним словом до авдиторії звернулися: заступниця Генерального прокурора Вікторія Літвінова, експерт з питань верховенства права, Європейська комісія / Представництво Європейського Союзу в Україні Клеменс Мюллер, керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» Оксана Цимбрівська, заступниця Голови Державної судової адміністрації України Ольга Булка.

Зокрема представниця ДСА України зазначила: «Повномасштабна збройна агресія росії проти України вплинула на забезпечення доступу до правосуддя. Це стало поштовхом до створення в українських судах спеціальних сервісів для вразливих категорій відвідувачів. Кількість таких людей постійно зростає. Це внутрішньо переміщені особи, військові, ветерани війни, інші громадяни, які потребують особливої уваги та захисту.

Саме тому впровадження комплексної системи підтримки потерпілих та свідків воєнних злочинів в Україні обумовлено викликами сьогодення. Це є актуальним та надзвичайно важливим питанням».

Міжнародні стандарти підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів та зобов’язання України; розуміння потреб вразливих свідків і потерпілих; модель системи підтримки; сервіси для вразливих користувачів судових послуг – вищезазначені розділи було презентовано спікерами від Офісу Генерального прокурора, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Проєкту ЄС «Право-Justice», громадських організацій. Авдиторія не лише ознайомилася із вже напрацьованими кейсами, а й отримала рекомендації щодо їх застосування.

Говорячи про досвід, заступниця Голови Державної судової адміністрації України Ольга Булка зауважила, що представники українських судів не тільки успішно впроваджують сервіси підтримки, а й діляться своєю практикою як зі своїми українськими так і з іноземними колегами.

Що стосується ДСА України, спікерка розповіла: «Наша співпраця з Проєктом «Право-Justice» в межах реалізації Ініціативи "Модельні суди" розпочалася ще у 2018 році, коли експерти Проєкту запропонували створювати в судах Служби підтримки вразливих користувачів судових послуг. На сьогодні маємо спільні результати: такі Служби діють у сімнадцяти судах України, понад 300 волонтерів надають підтримку тим, хто її потребує.

143 тренери з впровадження сервісів для вразливих осіб у суді пройшли підготовку і вже самостійно організовують та навчають волонтерів, ініціюють та створюють нові сервіси для вразливих користувачів суду, обмінюються досвідом – роблять суди більш дружніми до своїх відвідувачів. Наразі триває вже п’ятий спеціальний навчальний курс з підготовки таких тренерів».


Також Ольга Булка проінформувала учасників заходу про те, що починаючи з 2024 року, ДСА України щомісяця оприлюднює на своєму сайті статистичну звітність – оперативну інформацію про справи, що надійшли та розглядаються в судах. Доступ забезпечено і кожен може користуватися цими даними.

«Переконана, завдяки допомозі, наданій нашими міжнародними партнерами та враховуючи їх досвід, ми зможемо створити дієву комплексну систему підтримки потерпілих та свідків воєнних злочинів. Реалізація подібних ініціатив підвищує рівень клієнтоорієнтованості судів, оскільки доступність правосуддя для кожної людини є найвищим мірилом верховенства права», - зауважила представниця Державної судової адміністрації України.

У свою чергу, керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» Оксана Цимбрівська, підбиваючи підсумки роботи Круглого столу, подякувала всім, хто долучився до заходу та відзначила важливість ролі кожного у справі впровадження комплексної системи підтримки потерпілих та свідків воєнних злочинів в Україні: «Ми розуміємо що ще багато є потреб, які маємо задовольнити. Ми рухаємося на цьому шляху і, як проєкт технічної допомоги, ми готові всіляко підтримувати всіх гравців у цьому секторі для того, щоб мати прогрес.

Чим більше ми будемо спілкуватися, обмінюватися кращим досвідом, говорити про потреби, які ще існують в системі, тим швидше ми досягнемо нашої мети, а це – допомогти потерпілим та свідкам воєнних злочинів в Україні. Щоб вони відчули справедливість, на яку ми всі так чекаємо».


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 16 июля 2024

Новини