Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 12

25 травня 2023 року у Національній школі суддів України проведено засідання групи розробників блоку “Цивільне судочинство” під керівництвом головного наукового співробітника відділу підготовки викладачів (тренерів) Віри Гайдук.В обговоренні тематики навчальних заходів, що готуватимуться групою блоку “Цивільне судочинство” найближчим часом, традиційно взяли участь судді-розробники Катерина Котельва, Людмила Макаренко, Софія Данилів, Валентина Маліновська, Стелла Цибізова, Максим Ходаківський, начальник відділу підготовки викладачів (тренерів) Олена Умнова та працівники відділу Олександр Сліпченко, Богдан Остудімов. До роботи групи долучився також суддя цивільної палати Харківського апеляційного суду Віктор Яцина.

Найбільшу увагу під час засідання присвячено питанням, пов’язаним із складнощами розгляду судами спорів про відшкодування шкоди, завданої російською агресією проти України.

Нагадаємо, що у березні минулого року розробниками блоку “Цивільне судочинство” було оперативно підготовлено та на початку квітня проведено низку семінарів-практикумів для суддів місцевих загальних судів з названої тематики. Проте за час, що минув, суттєвим чином змінилися загальні підходи до розгляду таких справ, позиції судів та правові висновки Верховного Суду з метою вирішення проблемних питань й застосування найбільш оптимальних процесуальних механізмів з метою гарантування та забезпечення ефективного захисту прав і законних інтересів осіб, постраждалих від російської агресії. До того ж, відбулися та відбуваються значні зміни на міжнародно-правовій арені, Україною здійснюються кроки до впровадження компенсаторних механізмів та забезпечення реального відшкодування завданої агресором шкоди.

Тож, з огляду на наведені чинники, учасники онлайн-засідання дійшли спільних висновків про недостатність лише актуалізації минулорічного курсу, оскільки порушена тематика вимагає викладу оновлених підходів до розгляду зазначеної категорії справ у світлі як національних, так і міжнародно-правових процесів, що відбуваються на подолання наслідків розв’язаної війни проти України. Тому доцільним є розроблення нового семінару-практикуму для суддів з вирішення справ про відшкодування шкоди, завданої російською агресією.

Крім того, учасниками обговорено проведення 23 травня 2023 року розширеного семінару-практикуму для суддів на тему: “Особливості розгляду цивільних справ з участю іноземного елементу щодо усиновлення, повернення дитини до держави її постійного проживання, позбавлення батьківських прав в умовах воєнного стану”, сприйняття слухачами практичної складової частини курсу.

Також розробниками презентовані напрацювання за окремим темами діяльності блоку “Цивільне судочинство”, визначено пріоритети подальшої роботи з огляду на значний обсяг завдань, заплановане наступне засідання групи на 7 червня 2023 року.

Національна школа суддів України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).