Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 346

29 грудня 2023 року відбулась ІІ робоча методична зустріч судових експертів психологів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ на тему: "Судово-психологічна експертиза, яку проводять судові експерти, які не є працівниками державних спеціалізованих установ: стан, перспективи, проблемні аспекти". Організатором заходу виступив член Президії науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, член секції судово-психологічної експертизи НКМР, атестований судовий екперт психолог (поліграфолог) Назаров Олег Анатолійович. Співучасть у заході прийняла також інший член секції судово-психологічної експертизи НКМР, атестований судовий експерт психолог Бабенко Оксана Олександрівна. Участь у робочій зустрічі взяли атестовані Міністерством юстиції України судові експерти психологи, які не є працівниками державних спеціалізованих установ.

Олегом Назаровим була зроблена доповідь на тему: "Типові помилки, яких може припуститися судовий експерт психолог під час проведення судово-психологічних експертиз".

03.02.2020 Міністром юстиції України було видано наказ від 03.02.2020 № 337/5 яким внесено низку змін до наказу Міністерства юстиції України від 03 березня 2015 року № 301/5 в частині розширення Переліку видів судових експертиз та експертних спеціальностей, за якими присвоюється кваліфікація судового експерта фахівцям, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, одним з видів такої судової експертизи стала експертиза за експертною спеціальністю 14.1 "Психологічні дослідження" - судово-психологічна експертиза.

Станом на грудень 2023 року отримали кваліфікацію судового експерта з правом проведення експертиз за експертною спеціальністю 14.1 «Психологічні дослідження» 21 судовий експерт психолог, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, а саме з м. Запоріжжя – 3 судові експерти, м. Суми – 2, м. Київ – 5, Київська область - 1 (м. Бровари), м. Харків – 1, м. Полтава – 2, м. Ужгород – 2, м. Черкаси – 1, м. Дніпро – 1, Дніпропетровська область - 2 (м. Кам'янське), м. Одеса – 1.

На теперішній час судово-психологічна експертиза (розділ IV) вирішує 3 основні завдання з визначення у підекспертної особи відповідно до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судової експертизи та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 (в редакції наказу Міністерства юстиції України 26.12.2012 № 1950/5), а саме:

- індивідуально-психологічних особливостей, рис характеру, провідних якостей особистості; мотивотвірних чинників психічного життя і поведінки, у тому числі із застосуванням поліграфа;

- емоційних реакцій та станів;

- закономірностей перебігу психічних процесів, рівня їхнього розвитку та індивідуальних їх властивостей.

В кримінальному провадженні може бути проведено атестованими судовими експертами психологами орієнтовно 15 видів психологічної експертизи, в цивільних справах - 6, в адміністративних - 2, в господарських – 1.

На робочій зустрічі всі учасники мали можливість зробити доповідь щодо найбільш актуальних та важливих тем в експертній роботі свого регіону: м. Запоріжжя (Бондаренко Б.В.) щодо пошуку замовлень на проведення експертизи, м. Полтава (Чепур О.О.) щодо детального розбору застосування судових методик, м. Ужгород (Ковач К.С.) щодо тривалий час війдсутності у місті експерта психолога та організації проведення психологічної експертизи зараз, м. Суми (Білецький П.С.) межі компетенції експерта психолога та лікаря при проведенні психологічної експертизи, м. Київ (Борщевська М.І.) щодо потреби професійно об'єднуватися фахівцям, Дніпропетровска область (Нікітіна І.І.) щодо адаптації до умов організації проведення психологічних експертиз на самому початку роботи судовим експертом психологом після присвоєння кваліфікації судового експерта.

Під час робочої зустрічі учасники запланували проводити кожного останнього четверга кварталу або півріччя семінари з підвищення кваліфікації судових експертів психологів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ за темами і питаннями, які на протязі трьох місяців будуть зібрані колективно судовими експертами психологами в професійних спільнотах. Крім того, у планах запровадити видання внутішнього щорічного збірника корисних матеріалів, доповідей тощо судових експертів психологів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).