Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1166

29 січня 2019 року в місті Києві доцентом кафедри кримінального процесу, права і криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності Національного університету "Одеська юридична академія", головним редактором наукового online видання "Судово-псхологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці", кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем в Національній школі суддів України було проведено одноденний тренінг для працівників апаратів судів на тему: “Поліграф і психологічна діагностика. Сучасні методи оцінки достовірності повідомленої інформації”.

Відкриваючи захід, начальник відділу підготовки працівників апаратів судів Віктор Лисак наголосив, що подібний тренінг із такої тематики для працівників апаратів судів Національна школа суддів України проводить уперше. Тема тренінгу цікава і незвична для слухачів, але, у той же час, вона стрімко набуває актуальності, особливо серед державних службовців.

Тренінг було розпочато з інтерактивної лекції з використанням презентації Power Point, на якій учасники ознайомилися з професійними засадами психологічної діагностики в суддівській сфері. Присутні мали можливість побачити поліграф у дії, протестувати його можливості на собі та отримати коментарі за результатами проведеного тестування.

Під час заходу було детально зупинено на особливостях психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа, зокрема, на нормативних засадах його використання, на наукових дослідженнях, що підтверджують його ефективність, на вимогах, що ставляться як до самого приладу, так і до фахівця, який проводить діагностику. Під час цього модуля учасникам було запропоновано до виконання ситуативні задачі в малих групах з подальшим обговоренням результатів.

Крім того, було розглянуті вправи, які дозволяють сформувати навички розпізнавання обману за допомогою психологічних ознак та надані практичні рекомендації щодо розпізнавання брехні на підставі поведінкових сигналів, міміки та жестів. Ці навички слухачі закріпили за допомогою виконання ситуативних задач.

На завершення тренінгу присутні обмінялися своїми думками та баченнями перспектив розвитку поліграфологічного дослідження в судовій сфері й отримали відповіді на свої запитання.

Тематика проведеного тренінгу “Поліграф і психологічна діагностика. Сучасні методи оцінки достовірності повідомленої інформації” також пропонується всім зацікавленим особам та організаціям. Довідки за телефоном: +38 (093) 476 - 72 - 60. Лектор - кандидат психологічних наук, доцент, експерт-психолог, поліграфолог, член міжнародних організацій з психофізіологічної детекції прихованої інформації (ASTM International, ISOPE), Координаційної ради ГО "Колегія поліграфологів України", "Всеукраїнської незалежної науково-дослідної експертної спілки", полковник поліції у відставці Назаров Олег Анатолійович. 

 6 апреля 2020

Новини