Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 114

26 вересня 2023 року в місті Києві відбулась презентація результатів соціологічного дослідження сфери судової експертизи України, проведеного на запит Проєкту ЄС "Право-Justice". Дослідження проводилося з 19 травня по 30 червня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та Криму. Під час проведення дослідження виконувалися глибинні інтерв'ю з представниками сфери судової експертизи (державні та приватні судові експерти), а також опитування користувачів послуг судових експертів (прокурорів, адвокатів, громадян, які зверталися за судовими експертизами). Варто зауважити, що в Україні не має "приватних" судових експертів, слово "приватний" було привнесено спеціалістами у сфері здійснення діяльності з примусового виконання судових рішень де є фіційно як державні виконавці, так і приватні виконавці та які в Міністерстві юстиції призначалися, або працюють на керівних посадах і таким чином ще не зовсім переналаштувалися на особливості здійснення судово-експертної діяльності в державі.

Серед основних цілей дослідження було:

✅ вивчити зміни у сфері судової експертизи;

✅ оцінити вплив повномасштабної війни в Україні на діяльність судових експертів;

✅ розглянути головні виклики, що стоять перед професійною спільнотою.

"Без перебільшення, судова експертиза відіграє ключову роль у правосудді. Значення судових експертів ще більше зросло в умовах воєнного стану, коли до звичних видів судових експертиз додалися нові напрямки – експертні дослідження питань, пов’язаних з правовим режимом воєнного стану, воєнними злочинами тощо. Від якості та своєчасності надання висновків експертів залежить те, як швидко та якісно буде здійснюватися правосуддя", – заявив Олег Михалюк, головний національний експерт Проєкту ЄС "Право-Justice".

Презентуючи результати дослідження, Микола Гоманюк, кандидат соціологічних наук, розповів про методологію вивчення сфери судової експертизи, яке проводилося із застосуванням глибинних інтервʼю державних та приватних експертів, анкетування фізичних та юридичних осіб, а також представників правоохоронних органів, адвокатів, які були замовниками послуг експертних установ. У межах соціологічного дослідження опитані судові експерти відзначили, що з початком повномасштабної війни та необхідністю фіксувати руйнування, проводити вибухотехнічні, пожежно-технічні, будівельні, товарознавчі, економічні, лінгвістичні експертизи, експертизи зброї, обсяг навантаження державних експертів суттєво збільшився.

"Черга термінових справ у деяких експертів розписана більше, ніж на рік. Деякі респонденти із спільноти державних судових експертів говорять про збільшення навантаження у рази", — розповів Микола Гоманюк.

Раніше, в період з вересня по жовтень 2020 року ГО «Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка» спільно з науково-реферативним online журналом «Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці» також проводила соціологічне дослідження методом online-опитування (CAWI) серед суб’єктів судово-експертної діяльності на тему: «Реформування судової експертизи в Україні: майбутні шляхи розвитку».

Опитування проведилось з метою обговорення загально-концептуальних питань, визначених у процесуальному законодавстві та у спеціальному законі «Про судову експертизу», а також з’ясування думок суб’єктів судово-експертної діяльності в тому числі, і у зв’язку з виконанням Указу Президента України від 08.11.2019 року №837/ 2019.

Бібліографічний опис: Ісакович Б.М., Ярослав Ю.Ю., Назаров О.А. Проблеми та пропозиції: результати Всеукраїнського Інтернет - опитування судових експертів щодо реформи в галузі судової експертизи / Б.М. Ісакович, Ю.Ю. Ярослав, О.А. Назаров. Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа та спеціальних знань в юридичній практиці: Електронний журнал / [редкол.: Назаров О. А. (голов. ред.) та ін.]. К., 2020. № 3 (20). Дата публікації: 28.10.2020. - URL: https://cutt.ly/egR0KT9

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 16 июля 2024