Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 581

В Україні 4 липня відзначають професійне свято - День судового експерта, пов’язане із започаткуванням судово-експертної діяльності на теренах сучасної України. Шановні колеги і всі хто себе вважає судовим експертом! Редакційна колегія online журналу сердечно вітає вас із професійним святом з Днем судового експерта України. Дякуєм всім фахівцям і науковцям, усім, хто працює в експертних установах, за їх чесну, самовіддану, натхненну працю та виявлені при цьому високий професіоналізм і патріотизм. Бажємою усім вам міцного здоров’я, щастя, нових успіхів у вашій відповідальній справі і мирного неба над нашою Україною.

З історії: На початку XX століття почали створюватися установи і служби, призначені виключно для проведення експертиз. У Києві та Одесі 4 липня 1913 року було створено перші кабінети науково-судової експертизи, що активізувало процес формування галузі судово-експертних знань як спеціалізованої наукової бази експертних досліджень.

Зараз в Українці створено вісім науково-дослідних установ судових експертиз та 15 їх відділень у різних регіонах, підпорядкованих Міністерству юстиції України.

Поряд із установами Мін’юсту також діють експертні служби Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Міністерства оборони та Державної прикордонної служби, а також експертні установи Міністерства охорони здоров’я, що проводять судово-медичні та судово-психіатричні експертизи.

Судові експерти працюють не лише в державних установах, а й самостійно на професійній основі займаються судово-експертною діяльністю, проводять судові експертизи у цивільних і господарських справах та роблять значний внесок у захист прав і свобод людей.

Нині чисельність професійних судових експертів у нашій країні налічує близько десяти тисяч висококваліфікованих фахівців. Вони щорічно проводять понад мільйон судових експертиз за 80 напрямами з різних галузей знань.

Судова експертиза є одним із засобів боротьби із злочинністю, а також захисту прав і свобод громадян. Професія судового експерта є унікальною за своїм змістом. З одного боку, його професійний статус полягає у проведенні із застосуванням своїх спеціальних знань (з практично необмеженого кола питань – науки, техніки, ремесла тощо) науково обґрунтованого дослідження для встановлення фактів, що мають доказове значення під час розслідування та розгляду справ у судах. З іншого – він набуває статусу процесуальної особи під час надання висновку експерта і таким чином у своїй професійній діяльності поєднує статус фахівця з відповідної галузі знань, науковця та процесуальної особи.

З повагою, редакціна колегія online журналу

 3 апреля 2020

Новини