Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 9

З перших днів повномасштабного російського вторгнення до України Естонія офіційно засудила дії держави-агресора, висловила підтримку Україні та надає нашій державі вагому гуманітарну, фінансову й консультативно-технічну допомогу, а також прихисток українцям, що були змушені покинути свої домівки під час війни. До того ж Естонія є одним із найпослідовніших прихильників європейського вибору України.

На цьому наголосив Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко під час зустрічі з делегацією Верховного суду Естонії на чолі з Головою ВС Естонії Віллу Кове. До складу делегації ввійшли голова Адміністративної палати ВС Естонії Іво Пілвінг, голова Цивільної палати Урмас Воленс та суддя Кримінальної палати Пааво Рандма.

Очільник ВС зауважив, що візит естонської делегації до Києва є свідченням підтримки України та її судової системи в той час, коли росія веде агресивну війну проти нашої держави.

Двостороннє співробітництво верховних судів України та Естонії розпочалося ще до повномасштабного російського вторгнення, а зараз, у світлі трагічних для України подій, ця співпраця поглиблюється ще більше.

Станіслав Кравченко висловив вдячність Мережі голів верховних судів Європейського Союзу в особі Голови Верховного суду Естонії Віллу Кове за можливість долучитися до участі в заходах Мережі в статусі спостерігача. Крім того, Голова ВС подякував Естонії за участь у відбудові України, підтримку європейських та євроатлантичних прагнень українців, а також ініціативи створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Голова ВС також розповів про забезпечення правосуддя в Україні в умовах воєнного стану, наголосивши, що попри всі складнощі судова система встояла, функціонує та забезпечує належний захист прав і свобод громадян.

Голова Верховного суду Естонії Віллу Кове акцентував, що між нашими державами ще до повномасштабної війни були побудовані міцні зв’язки та дружні відносини. До того ж Естонія розуміє проблеми й потреби України та готова й надалі підтримувати її на шляху до вступу в Європейський Союз, зокрема надавати необхідну допомогу в процесі впровадження реформи судової системи та законодавчих змін.

Віллу Кове також поінформував, що під час колоквіуму Мережі голів верховних судів ЄС та засідання Генеральної Асамблеї Мережі, що нещодавно відбулися у Відні, обговорювалося, зокрема, те, як Мережа може підтримати Україну та її судову систему.

Разом із тим, за його словами, для суддів Естонії буде цікавим і корисним вивчення досвіду роботи судової влади в Україні в умовах повномасштабної війни та подолання викликів, що постали перед судовою системою України.

Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Аннелі Кольк наголосила, що Естонія завжди підтримувала Україну й сьогодні надає допомогу в різних сферах, зокрема і шляхом впровадження санкційної політики. Посол також висловила переконання, що Україна неодмінно здобуде Перемогу, та запевнила, що Естонія і надалі докладатиме зусиль для того, щоб росія була виключена зі складу всіх міжнародних організацій, адже агресору немає місця серед цивілізованого світового співтовариства. Саме тому Естонія підтримує створення спеціального міжнародного трибуналу, який стане запорукою відновлення справедливості.

Аннелі Кольк зауважила, що Україна – єдина держава у світі, яка впроваджує реформи, необхідні для вступу до ЄС, перебуваючи в стані війни. Цей шлях, за словами Посла, буде складним, але Естонія готова поділитися власним євроінтеграційним досвідом та надати Україні необхідну підтримку.

Голова Касаційного адміністративного суду у складі ВС Михайло Смокович поінформував про становлення та розвиток адміністративної юстиції в Україні, а також розповів про роботу системи адміністративних судів в умовах війни.

Також голова КАС ВС поінформував, що на виконання вимог ЄС був ухвалений Закон України «Про адміністративну процедуру» і вже в грудні цього року він набуде чинності. Цей Закон запроваджує процедуру досудового врегулювання конфліктів у сфері публічних відносин. Відповідно до його положень левова частка спорів буде вирішуватися на рівні суб’єктів владних повноважень і лише після цього особи зможуть звертатися до суду.

Крім того, Михайло Смокович повідомив, що в умовах війни кількість справ, що надходять на розгляд адміністративних судів, значно зросла. Більшість із них стосуються проходження публічної та військової служби, соціальних виплат і санкцій, накладених РНБО на фізичних та юридичних осіб, що допомагають державі-агресору.

Голова Касаційного господарського суду у складі ВС Лариса Рогач відзначила важливість відбудови економіки, якій внаслідок війни були завдані значні збитки, що вплинуло на надходження коштів до державного бюджету.

Лариса Рогач зазначила, що господарські суди розглядають широкий спектр питань, що впливають на діяльність економіки, керуючись необхідністю дотримання балансу між належним забезпеченням дотримання процесуальних прав осіб і швидким та якісним вирішенням спорів.

За словами голови КГС ВС, у господарських судах останнім часом також спостерігається збільшення надходження справ. Крім того, у зв’язку зі зміною місця розташування значної кількості підприємств змінився і вектор навантажень на суди. Водночас з огляду на те, що розгляд більшості справ відбувається у відкритому судовому засіданні, перед судами постало питання, як забезпечити належне повідомлення сторін справи та безпеку учасників засідань. Лариса Рогач зауважила, що з урахуванням досвіду естонських колег нині в Україні напрацьовуються пропозиції до законодавця щодо розширення інституту письмового провадження в КГС ВС, проведення засідань у режимі відеоконференцзв’язку.

Також Лариса Рогач звернула увагу на питання щодо створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності, наголосивши, що повага до прав інтелектуальної власності продемонструє готовність України до подальшого членства в ЄС.

У зустрічі також узяли участь заступник Голови ВС Олександр Мамалуй, голова Касаційного цивільного суду у складі ВС Борис Гулько, Секретар Великої Палати ВС Віталій Уркевич, суддя ВС у Касаційному кримінальному суді Віктор Остапук, перший заступник керівника Апарату ВС Расім Бабанли та начальник відділу міжнародно-правової взаємодії ВС Ліна Губар.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 2 декабря 2023

Новини