Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 529

На засіданні Вищої ради правосуддя 23 квітня 2020 року Вища рада правосуддя заслухала Звіт про діяльність Служби судової охорони у 2019 році.

Доповідач – Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко нагадав, що 4 квітня 2019 року Вища рада правосуддя рішенням № 1051/0/15-19 затвердила Положення про Службу судової охорони, відповідно до якого цей державний орган розпочав свою діяльність.

Також рішенням Вищої ради правосуддя від 4 квітня 2019 року № 1052/0/15-19 затверджено Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони.

Згідно зі статтею 161 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах, який підзвітний Вищій раді правосуддя та підконтрольний Державній судовій адміністрації України.

Керівництво діяльністю Служби судової охорони здійснює Голова ССО, призначений за результатами відкритого конкурсу рішенням Вищої ради правосуддя від 21 березня 2019 року, – Бондар Валерій Іванович.

Голова Служби судової охорони Валерій Бондар під час засідання Ради зазначив, що Служба фактично створювалася з нуля, без жодного фундаменту та будь-яких попередніх напрацювань щодо охорони судової влади відповідно до міжнародних стандартів забезпечення безпеки.

Протягом квітня – червня 2019 року було розпочато формування центрального органу управління Служби, на конкурсних засадах призначено Голову Служби та його заступників. Створено нормативно-правову базу діяльності Служби щодо комплектування та проходження служби співробітниками; грошового, медичного, матеріально-технічного, соціального й пенсійного забезпечення співробітників; організації взаємодії з силовими структурами держави під час виконання завдань.

З метою визначення пріоритетних напрямів становлення та розвитку Служби розроблено та впроваджено в діяльність Стратегію розвитку Служби судової охорони до 2022 року.

Було затверджено граничну чисельність Служби (на 2019 рік – 3 791 штатна одиниця, на 2020 рік – 8 114 штатних одиниць), утворено центральний орган управління та територіальні управління Служби.

Для забезпечення належної роботи судів, органів та установ системи правосуддя в 2019 році територіальними управліннями Служби в 16 областях, зокрема в м. Києві та Київській області, було прийнято під охорону 191 об’єкт системи правосуддя. Нині, незважаючи на введення карантинних заходів, триває робота щодо прийому під охорону об’єктів системи правосуддя. На сьогодні, за словами Валерія Бондаря, під охороною Служби перебуває 240 об’єктів у 18 областях.

Щоденно для виконання зазначених завдань залучалося понад 760 співробітників, з них 250 співробітників – на добове чергування.

Протягом 2019 року було попереджене пронесення до судових установ понад 1 200 заборонених предметів, серед них: 1 бойова граната, 2 одиниці вогнепальної зброї, майже 60 пристроїв для відстрілу гумовими кулями, понад 200 одиниць ножів та палиць, майже 90 газових балончиків тощо.

Протягом 2019 року спеціальну та первинну підготовку пройшло 876 співробітників, з них 12 – за програмою бодігардів. Наприкінці 2019 року розпочато утворення власного навчального центру на базі Вінницького територіального управління Служби.

Активно велася робота із забезпечення рівності прав жінок і чоловіків у ССО. Співробітницям надано змогу обіймати будь-які посади середнього та молодшого складу Служби. Загальна чисельність співробітниць у 2019 році становила 315 осіб (18% особового складу), а разом із цивільним персоналом – 402 особи (17% особового складу).

Водночас Валерій Бондар зазначив і про нагальні проблеми. Зокрема, кошторисом на утримання Служби судової охорони у 2020 році передбачено 1,883 млрд грн, що лише на 41,8% відповідає потребам. Слід зауважити, що недофінансування всієї судової системи є проблемним питанням, проте у ССО з розумінням ставляться до необхідності скорочення бюджетних асигнувань у зв’язку із заходами щодо протидії пандемії.

«Служба судової охорони створена та впевнено розбудовується з урахуванням пріоритетних напрямів, закріплених у Стратегії розвитку Служби судової охорони до 2022 року, фінансових і матеріально-технічних можливостей держави та спроможна на 100% виконувати покладені на неї законом завдання. Понад 400 судів будуть взяті під охорону Служби до кінця року», – підсумував Валерій Бондар.

Вища рада правосуддя вирішила узяти до відома Звіт про діяльність Служби судової охорони у 2019 році; звернути увагу Голови ССО на необхідність неухильно забезпечувати підтримання громадського порядку в судах, охорону приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, а також продовжувати у 2020 році процес взяття під охорону решти об’єктів (судів, органів та установ системи правосуддя); копію цього рішення надіслати до Служби судової охорони.

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко висловив сподівання, що Служба судової охорони, розвиваючись, незмінно враховуватиме, що її основне завдання – забезпечення охорони приміщення суду, безпеки не лише суддів, працівників апарату суду, а й відвідувачів, сторін процесу, всіх осіб, які перебувають у судах.

Прес-центр судової влади України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).