Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 332

Порушення порядку застосуванння дисциплінарного стягнення є підставою скасуванння розпорядження про накладення такого дисциплінарного стягнення.

Обставини справи:

Чернівецьким окружним адміністративним судом було розглянуто позов про визнання протиправним та скасування розпорядження Чернівецького міського голови про оголошення догани позивачу.

Директору Департаменту житлово-комунального господарства міської ради було оголошено догану з позбавленням премії. Це дисциплінарне стягнення було застосовано до позивача за неналежне виконання посадових обов’язків, передбачених Положенням про Департамент житлово-комунального господарства міської ради. Зокрема порушення стосувалось продовження строків дії договорів на право перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, а також невжиття заходів щодо своєчасного проведення конкурсів на визначення виконавців послуг з перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування, невиконання рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 16.06.2017 №324/12 зі змінами від 22.06.2018 №275/11 (яким Департаменту житлово-комунального господарства міської ради було доручено організацію заходів з проведення конкурсів щодо визначення перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування та визначення відповідності транспортних засобів учасників конкурсу умовам перевезень).

Сьомий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, яким визнано протиправним та скасовано розпорядження Чернівецького міського голови про оголошення догани позивачу.

Позиція адміністративних судів:

Відповідно до норм Кодексу законів про працю до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем, на виконання доручення міського голови було надано пояснення щодо причин та підстав непроведення конкурсу на визначення виконавців послуг з перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами загального користування.

При цьому у пояснювальній записці не надано пояснень щодо необхідності та доцільності продовження строків дії договорів на право перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що кваліфікувалось відповідачем як неналежне виконання позивачем своїх посадових обов’язків, і за що було оголошено догану.

Оскаржуване розпорядження про оголошення догани не містить доводів та доказів вини позивача у вчиненні порушень, за які його притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді оголошення догани.

Належних та допустимих доказів наявності вини, якій передує причинно-наслідковий зв’язок вчинених дій чи допущеної бездіяльності саме позивачем, відповідачем не надано.

Водночас, відповідачем також не надано належних доказів протиправності договорів, які ним брались до уваги при прийнятті оскаржуваного рішення, та, відповідно, незаконності дій позивача щодо їх укладення.

Крім того, згідно з розпорядженням адміністративної колегії Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України обставин, які б давали підстави для висновку про допущення порушень законодавства безпосередньо позивачем та наявність в його діях/бездіяльності вини (суб’єктивної сторони дисциплінарного проступку), не встановлено.

Службове розслідування відносно неналежного виконання позивачем посадових обов’язків, що виразилось у невжитті заходів своєчасного проведення конкурсів на визначення виконавців послуг з перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування, відповідачем також не було проведено.

Таким чином, приймаючи рішення, суди дійшли висновку про те, що відповідачем при прийнятті оскаржуваного розпорядження порушено порядок застосування дисциплінарного стягнення, зокрема, в частині обов’язку відібрання письмових пояснень у особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності, не надано доказів, які б беззаперечно давали підстави для висновку про наявність вини саме позивача у вчиненні порушень, за які останнього притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді оголошення догани. А тому розпорядження про оголошення догани є протиправним та підлягає скасуванню.

Із повним текстом рішення у справі можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень (справа№ 824/1284/19-а )

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 7 декабря 2023

Новини