Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 452

8 липня 2020 року Голова Ради суддів України Богдан Моніч, голова Комітету Ради з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Володимир Кравчук, представники ДСА України Тетяна Іванченкова – заступник начальника відділу адміністрування нерухомим майном управління з питань об'єктів державної власності, Оксана Скрипай – головний спеціаліст відділу адміністрування рухомим майном управління з питань об'єктів державної власності, Олена Ігнатченко – начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи та міжнародного співробітництва й Наталія Мокарєва – головний спеціаліст цього відділу, взяли участь у роботі круглого столу: «Зручне ознакування як складова клієнтоорієнтованості суду», який проводився у режимі відеоконференції.

У засіданні взяли участь представники органів судової влади, територіальних управлінь ДСА України, модельних судів, де реалізовуються пілотні проекти з ознакування суду, громадських організацій, а також міжнародні та українські експерти Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» та Проекту «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) .

Засідання круглого столу було ініційоване Проектом ЄС «Право-Justice» (далі- Проект) в рамках Ініціативи «Модельні суди», яка передбачає заходи із вдосконалення організації роботи судів, зокрема, у сфері надання судових послуг, кадрової політики у судах, роботи із вразливими групами населення, безпеки суду, тощо.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернулась Міжнародний Головний Експерт з питань судової реформи Проекту ЄС «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант, яка представила експертів Проекту, які працюють над вдосконаленням організації роботи у сфері клієнтоорієнтованості суду, у тому числі: Жівіліє Навіцкайте-Бабкіну - міжнародну експертку з питань комунікації Проекту (Литва), Іріну Урумову - міжнародну експертку Проекту (Вірменія).

Модератори круглого столу Жівіліє Навіцкайте-Бабкін, Іріна Урумова, Євгенія Бондаренко (національна експертка Проекту), Наталія Чумак (заступниця начальника Територіального управління ДСА України в м. Києві), Уляна Пашина (національна експертка проекту «Зручний суд»), Людмила Слива (координаторка компанії «Чесно. Фільтруй суд!» Центру демократії та верховенства права) представили для обговорення учасниками круглого столу напрацювання (у тому числі у форматі презентацій) з питань: загальних принципів впровадження клієнтоорієнтовного підходу у суді, розробки Ініціативи «Модельні суди» щодо покращення ознакування українських судів, досвід країн Європейського суду щодо навігації приміщень та ознакування з урахування потреб різних категорій населення.

У своєму виступі представник ДСА України Оксана Скрипай зазначила, що прогресивний досвід міжнародних партнерів щодо клієнтоорієнтованості судів, який вони запровадили у своїх державах, є не лише інформаційним, а й корисним для організації роботи українських судів у напрямку створення комфортних умов для відвідувачів суду та надання їм якісних судових послуг.

«Людина, яка звертається до суду має отримувати максимум інформації про організацію роботи судової установи та вільно орієнтуватися у приміщенні суду за допомогою покажчиків руху. Більше того, ми маємо створювати такі умови перебування громадян у суді, щоб вони відчували себе максимально комфортно, попри ті обставини, які спонукали їх сюди звернутися», - зазначила Оксана Скрипай.

Крім того, було запропоновано об'єднати всі напрацювання Проектів у напрямку організації роботи щодо клієнтоорієнтованості судів в один інформаційний продукт, з метою впровадження єдиних стандартів надання послуг громадянам, які звертаються до суду.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч у своєму виступі подякував представникам та експертам міжнародних Проектів за напрацювання та підтримав ініціативу ДСА України щодо виготовлення єдиного методичного посібника для зручності роботи працівників судів та досягнення єдиного стилю ознакування простору.

Вітаючи учасників засідання, Голова Ради суддів України Богдан Моніч зазначив, що Рада відповідально підтримує ті ініціативи, які несуть у собі світоглядні зміни щодо покращення доступу громадян до правосуддя. Як приклад такої роботи він назвав рішення РСУ від 5 червня 2020 року №37, яким Рада схвалила Рекомендації робочої групи із забезпечення доступності суду і судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення щодо застосування державних будівельних норм у судових установах в частині "Інклюзивність", а ДСА України було рекомендовано застосовувати зазначені Рекомендації під час проектування та будівництва нових, а також капітального ремонту та реконструкції існуючих приміщень судів.

Разом з тим, Богдан Моніч наголосив, що у сегменті ознакування суду всім органам судової влади потрібно зосередити зусилля над розробкою єдиних стандартів ознакування, які однаково б сприймалися громадянами як у новозбудованих приміщеннях, так і в судах, які розташовуються у пристосованих будівлях.

У своєму заключному слові Головний Експерт з питань судової реформи Проекту ЄС "Право-Justice" Анна Адамська-Галлант подякувала усім учасникам круглого столу за жваве обговорення важливих питань та співпрацю.

За інформацією Ради суддів України та Державної судової адміністрації України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).