Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 457

Важливою складовою реформування судової системи є вдосконалення судового адміністрування – визначення належної кількості суддів та врегулювання питання навантаження суддів. На цьому наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький в коментарі журналісту інтернет-видання «РБК-Україна».

«ВРП виступає за послідовне реформування та прогнозовані позитивні зміни. Необхідно аналізувати недоліки в діяльності судів і виправляти їх. Потрібно визнати, що протягом 30 років постійного реформування вітчизняної судової системи ніколи не розглядалося питання належного адміністрування судової системи, а саме забезпечення прийнятних умов роботи суддів, тобто посильного навантаження» – зазначив Олексій Маловацький.

На його думку, три – чотири тисячі справ на рік є надмірним навантаженням судді: «Це не той обсяг, який дає можливість судді розібратися зі справою. За таких умов ми не можемо говорити про якість судового рішення, адже суддя не здатен навіть прочитати такий масив матеріалів. А якщо неможливо забезпечити якість судового рішення, зникає довіра до суду і починаються розмови про загальну недовіру до судової влади та про запит на звільнення всіх суддів. Але чомусь ніхто не ставить питання про необхідність удосконалення судового адміністрування – забезпечення необхідної кількості суддів у судах та посильного навантаження на суддів. Неприпустимо, щоб у країні, де живе 42 мільйони громадян, було 4,6 тисячі суддів. Адже впродовж 2019 року в суди України надійшло близько 1,5 мільйона справ, у зв’язку із чим навантаження одного судді становило 326 справ. Це суттєво перевищує навантаження у 215 справ, рекомендоване експертами Програми USAID «Нове правосуддя» – наголосив заступник Голови ВРП.

Олексій Маловацький висловив впевненість, що розблокувати процес призначення, переведення, завершення кваліфікаційного оцінювання суддів дасть змогу невідкладне ухвалення законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» № 3711. На його думку, це дасть можливість нарешті налагодити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та пришвидшить вирішення проблеми забезпечення судів кадрами.

Відповідно до положень законопроєкту Вищою радою правосуддя для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України утворюється конкурсна комісія та затверджується її персональний склад. До складу конкурсної комісії входять три особи із числа суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів України, та три особи із числа міжнародних експертів, визначені Вищою радою правосуддя на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які надають Україні міжнародну технічну допомогу чи провадять свою діяльність у сфері юстиції та/або у сфері судової влади, та/або у сфері запобігання і протидії корупції, – розповів Олексій Маловацький.

Відповідаючи на запитання, чи може статися так, що міжнародні організації знову не делегуватимуть своїх кандидатів до конкурсної комісії з добору членів ВККСУ, заступник Голови ВРП зауважив: «Як представник у переговорному процесі щодо виконання Україною зобов’язань за міжнародними договорами перед Європейським Союзом і Радою Європи можу стверджувати, що міжнародні організації нададуть своїх представників до складу комісії з відбору членів ВККСУ, якщо процес створення ВККСУ буде прозорим і цей орган буде безперебійно працювати впродовж передбаченого законодавством строку. Інші застереження від наших міжнародних партнерів – чи щодо якихось умов МВФ, чи щодо чогось іншого – не лунають».

Заступник Голови ВРП позитивно оцінив наявність у законопроєкті запобіжника, який надасть змогу створити конкурсну комісію навіть тоді, коли до її складу не будуть делеговані міжнародні експерти. Законопроєкт передбачає: якщо суб'єкти формування конкурсної комісії у визначений строк не запропонують осіб до складу конкурсної комісії чи запропонують недостатню кількість кандидатів для формування повноважного складу конкурсної комісії, таких кандидатів протягом п'ятнадцяти днів має запропонувати Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

«Дуже сподіваюся, що після ухвалення законопроекту ми разом із міжнародними партнерами сформуємо конкурсну комісію, і робота ВККСУ розпочнеться» – зазначив Олексій Маловацький.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).