Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 335

Реформи, які з ініціативи західних партнерів були за останні шість років проведені в судовій системі, дали негативний результат, практично знищили суди. Тому потрібно говорити не про нові реформи, а про те, щоб не втратити судову гілку влади взагалі.
Про це заявив член Ради громадського контролю при ДБР адвокат Ростислав Попович, коментуючи заяви Голови виконкому Національної ради реформ Міхеїла Саакашвілі про підготовку в Україні чергової кардинальної судової реформи.

"Поки це тільки слова. Але я б запропонував не займатися розповідями і постійно розбурхувати суспільство, а подивитися, в якому стані знаходиться на сьогоднішній день судова система, яку вже котрий рік намагаються просто за фактом добити. Чому не поїдуть в будь-який районний суд і не подивляться, як в суді працюють 2-3 судді, які фізично не встигають розглянути весь вал справ? Чому ніхто не звертає увагу на забезпечення судів? Чому створюється антикорупційний спецсуд із фантастичними зарплатами і привілеями, а суддя в районному суді таких привілеїв не має? Може, тут потрібно задуматися, а не намагатися всіх поміняти і звільнити", - запитує юрист.

Він здивований, що Саакашвілі, людина, яка не знає українського законодавства і менталітету, займається в Україні судовою реформою.

"Судову систему можуть реформувати тільки люди, які розуміють її механізм, це юристи-практики, адвокати, судді, судді у відставці, викладачі. Вони розуміють, як працює механізм і як має працювати держава. Ми вже 6-й рік гвалтуючи Конституцію, судову владу і всі інші, не можемо в правоохоронній системі, навести порядок. У нас зоопарк правоохоронних органів, а толку нуль. Теж саме хочуть зробити з судами, перетворити це в черговий зоопарк і розповідати, що "ми зробили реформу". Де, в яких країнах Європи відбуваються подібні експерименти?", - обурений він.

Р.Попович вважає неправильним те, що тему нової судової реформи зараз активніше всього піднімають різноманітні грантові активісти.

"Вони лобіюють інтереси не України, вони лобіюють інтереси різних фінансових корпорацій та інших країн. Їм, насправді, наплювати на те, як працюють суди. Вони не в темі - люди просто сидять на грантах, вони ніколи не бачили, скажімо, районний суд Чернігівської чи Черкаської області, вони навіть не уявляють, що це таке. Вони не розуміють, що відбувається, коли людина, скажімо, воює за свій земельний пай в районному суді, вони нездатні адекватно сформулювати, яка взагалі потрібна судова реформа. Їм судова реформа потрібна тому, що їм хтось це сказав. Це сказав Захід, це сказали інші лобісти, їм за це заплатили гроші. А нам всім за ці грошики тепер втюхують незрозуміло що", - зазначає адвокат.

Він також виступає проти того, щоб відбором суддів в Україні займалися іноземці.

"Участь іноземців у відборі суддів - пряме втручання в наші внутрішні справи, це питання національної безпеки. Досить вже цих експериментів! Якщо ми говоримо про судову реформу, то вона робиться не за один день, це потрібно робити в комплексі. Судова система – тонкий механізм, який потрібно покращувати поступово. Повертаючись до того, що я вже говорив - дайте судді районного суду нормальне забезпечення, зарплату, таку як у Вищому антикорупційному суді, і подивіться через рік. Укомплектуйте суди. Не потрібно нам сюди приводити іноземців, які не розуміють суті нашого законодавства, ментальності наших людей. Як вони взагалі можуть когось обирати, якщо вони не розуміють базових моментів?", - обурюється юрист.

Р.Попович вважає, що в Україні достатньо кваліфікованих фахівців, здатних провести якісну судову реформу.

"В Україні є багато фахівців, які можуть забезпечити функціональність будь-якого держоргану, тільки цим фахівцям потрібно дати працювати. Поки ж на догоду комусь і за чужі гроші нас як стрижуть овець. Нам "впарюють" якісь експерименти з різними правоохоронними органами, судами, за 6 років на прохання західних партнерів ми "зареформували нашу судову систему". Але крім того, що ми її поклали на лопатки, ми більше нічого не добилися. А тепер нам знову пропонують судову реформу - щоб взагалі поховати третю гілку влади? Щоб людина взагалі ніде могла захистити свої права? Я вважаю, що це потрібно припиняти. Потрібно виходити на нормальні, адекватні рішення. І цим повинні займатися фахівці, люди, які дійсно вболівають за нашу державу, патріоти. Але не ті, які бігають по вулиці, а які розуміють механізм роботи держави", - зазначає він.

Джерело: Українські новини


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).