Міжнародне співтовариство поліграфологів (ISOPE, США) 30 грудня 2022 року о 20.00 запрошує українських поліграфологів на навчально-методичний Вебінар "Практикум з наукового огляду Емпіричної системи підрахунку балів (ESS — англ. Empirical Scoring System) поліграфологами за результатами тестувань на поліграфі". Лектор: William L. FLEISHER, директор компанії “Keystone Intelligence Network, Inc”, пенсіонер митної служби США, очолював відділення Митної служби США у Філадельфії, колишній спеціальний агент Федерального бюро розслідувань і керівник відділу поліції Філадельфії. Досвід роботи в правоохоронних органах понад 42 роки. Стаж роботи поліграфологом з 1975 року. Розробив технічне керівництво для Митниці США з питань Аналізу поведінкових ознак людини при перетину кордону. У зв'язку з воєнним станом в Україні та ганебною війною, яку розв'язала рф в Україні можливі зміни щодо дати та часу проведення Вебінару!!! Слухачам Вебінара надається презентація, відеозапис вебінару, сертифікат підвищення кваліфікації поліграфолога. Всім бажаючим вартість участі 950 гривень, деталі за телефоном: 093 476 72 60. Прийняти участьу заході можуть тільки поліграфологи! ПРОВОДИТЬСЯ ОБОВ'ЯЗКОВО ВІДЕОЗАПИС ВЕБІНАРУ! ЗАХІД ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ БЕЗПЕРЕБІЙНИМ АККУМУЛЯТОРНИМ ЖИВЛЕННЯМ ТА ШВИДКІСНИМ МОБІЛЬНИМ (СУПУТНИКОВИМ) ІНТЕРНЕТОМ!
Реєстрація для участі у Вебінарі за посиланням - https://forms.gle/WrhhDWpmmXoWxvEd7
Структура Вебінару: поняття ESS, підхід до аналізу, ефективність, доцільність та тактика використання, приклади.
Об'єктивізація даних поліграм була запропонована в XX столітті від початку Джоном Рідом у вигляді "галкової" системи обліку поліграм, а потім і Клівом Бакстером у вигляді бальної системи обліку поліграм. На даний момент існують такі системи обліку поліграм як:
1) 7 бальна шкала Бакстера;
2) 7 бальна Федеральна (Міністерства оборони США) система оцінювання;
3) 7 бальна Університету Юти;
4) 3 бальна Федеральна (Інститут поліграфа Міністерства оборони США) система оцінювання;
5) 3 бальна емпірична система оцінювання (ESS - англ. Empirical Scoring System) запропонована в 2008 році (Nelson, Krapohl, Handler) та мультиноміальне оновлення емпіричної системи оцінки (ESS-Multinomial (ESS-M)), яке було опубліковано в 2017 році (Nelson) і яке включає байєсовську модель прийняття рішень в оцінці поліграм;
6) шкала оцінювання тесту на інформацію, що приховується (CIT - англ. Concealed Information Test).
7) техніка горизонтального обліку поліграм – HSS (англ. – Horizontal Scoring System).
Окремо слід віділити Систему об'єктивного обліку поліграм (Objective Scoring System, скор. - OSS), яка була розроблена в 1999 (Krapohl, McManus) як комп'ютеризований варіант ручної оцінки поліграм, в подальшому система оновлювалася в 2002 (OSS-2, Krapohl) і в 2004 (OSS-3, Raymond Nelson, Mark Handler, Donald Krapohl). Система об'єктивного обліку поліграм, версія 3 (OSS-3), була розроблена як незалежний спільний проект з метою надання надійної, широко застосовної, добре задокументованої та математично обґрунтованої комп'ютеризованої моделі підрахунку балів на поліграмі поліграфа, яку можна безкоштовно впровадити у програмне забезпечення поліграфа та яка знаходиться у вільному доступі для подальшого вивчення. Комп'ютеризований алгоритм підрахунку балів OSS-3 заснований на надійних принципах тестування на поліграфі, отриманих з існуючих досліджень, і має достовірність, виведену з кількома варіантами форматів тестів Zone та MGQT. Детальніше: https://www.oss3.info/index.html
24 країни, поліграфологи яких на теперішній час входять до членів Міжнародного співтовариства поліграфологів: USA, Costa Rica, Israel, Guatemala, Egypt, Colombia, Poland, South Africa, UK, Canada, Bulgaria, Mexico, Kazakhstan, Turkey, South Korea, Singapore, Philippines, Pakistan, Ukraine, Italy, Honduras, Serbia, Nigeria, Romania. Під санкціями ISOPE щодо заборони участі у заходах ISOPE перебувають поліграфологи Russia.
Міжнародне співтовариство поліграфологів (ISOPE) прийняло резолюцію, якою засудило війну рф в Україні та призупинило членство поліграфологів - громадян рф в ISOPE в 2022 році, тимчасово виключило їх з реєстру членів ISOPE та вжило інші обмеження
Тривалість одного навчально-методичного Вебінару ISOPE складає 6 академічних годин, обсягом 0,2 кредиту ЄКТС, з яких 2 акад. години це участь у online Вебінарі та 4 акад. години - самостійна робота слухача з наданими матеріалами (презентація, відеозапис Вебінару та у разі вимоги проходження тесту на перевірку знань за пройденим Вебінаром). З 2019 року кількість учасників освітніх заходів ISOPE в Україні згідно виданих сертифікатів, досягла відмітки близько 400. З серпня 2022 року поновлюється проведення Вебінарів ISOPE для українських фахівців по сучасним та пам'ятним темам роботи на поліграфі. Прийняти участь у міжнародних навчально-методичних українськомовних Вебінарах, які організовані ISOPE можливо шляхом індивідуальної участі та сплати вартості річної участі або разової у Вебінарах. Представник ISOPE в Україні, член Колегії поліграфологів України Назаров Олег: +38 (093) 476 72 60.
Українські учасники поліграфологи - слухачі Вебінарів Міжнародного співтовариства поліграфологів, які три роки поспіль приймають участь в навчальному процесі ISOPE будуть визначатися відповідним знаком слухача ISOPE.