Учора, 06 березня 2018 року відбулася церемонія вручення свідоцтв про підвищення кваліфікації українським поліграфологам, які працюють як в державних органах, так і у приватному секторі нашої держави. Фахівці поліграфологи упродовж чотирьох місяців (об'єм 400 академічних годин) проходили спеціальну очно-дистанційну академічну підготовку, яка включала в себе вебінари, практичні заняття, самостійну роботу, проміжний контроль і вихідний тестовий контроль знань. За результатами комплексної оцінки (виконання дослідницької роботи, тестової перевірки, практичного завдання з аналізу поліграм) фахівці роботи на поліграфі отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка.
Упродовж навчання з поліграфологами працювали викладачі приватного вищого навчального закладу IV рівня акредитації "Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика": Лисенко Андрій Борисович, Назаров Олег Анатолійович та визнаний у світі фахівець поліграфолог Рудольфо Прадо Пелайо (Мексика). Підвищення кваліфікації відбувалося у відповідності до міжнародного стандарту ASTM E2000-05 в галузі PDD (психофізіологічної детекції прихованої інформації).
В урочистостях похвальними грамотами були відзначені два слухача курсу: Анастасова Каріна, яка виконала дослідницьку роботу на тему: "Зміна якості сигнала фотоплетизмографа у осіб, які використали лак для нігтів". Презентація статті Анастасової К. (мова презентації - російська) - https://docs.google.com/presentation/d/1Vkk32s3ERfmBT8hhw2HVWpiTB-pkJGuw8vOysP2KwmI/edit#slide=id.p
та Бондаренко Сергій з темою роботи: "Можливі психофізіологічні методики протидії поліграфологічній перевірці, способи виявлення й припинення таких спроб". Випускні роботи вказаних слухачів отримали високі оцінки на міжнародному рівні з боку видатних світових поліграфологів, які виступили у якості зовнішніх рецензентів робіт слухачів курсу - Натана Гордона та Аллана Матте. З дослідницькою роботою Бондаренко С. можна ознайомитися за посиланням (мова статті - англійська): http://www.isope.net/uploads/4/1/6/9/41699883/research-digest-volume-1-2018-number-1-methods-of-defeating-countermeasures-1.pdf Презентація статті Бондаренко С. (мова презентації - українська) - https://docs.google.com/presentation/d/1cla3S5qreVDrSnMVuUAVxcId8pvsXuUrA1ZDyJPANJ0/edit#slide=id.p
Нагадаємо, що наприкінці квітня 2017 року, в Україні відбулася подія, пов’язана з підписанням нашою державою в особі державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»), який виконує функції національного органу стандартизації, з міжнародною організацією у галузі стандартизації ASTM International проекту Меморандуму про взаєморозуміння і впровадження світових традицій у різних галузях в Україні. Меморандум передбачає впровадження в нашій державі стандартів, розроблених ASTM, вивчення міжнародного досвіду в галузі розробки стандартів, організації тренінгів та навчання місцевих кадрів у відповідній сфері, а також взаємних візитів щодо обміну досвідом. Програма підписання меморандумів про взаєморозуміння ASТM International була заснована в 2001 році. На сьогоднішній день ASTM International має приблизно 7500 своїх стандартів, на які посилаються закони, правила, коди в багатьох країнах світу. Крім того, ASTM International – єдина міжнародна американська організація, яка має безпосереднє відношення і до стандартизації діяльності в галузі психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа з 1998 року, коли було створено в ASTM технічний комітет Е52 по судовій психофізіології. В даний час комітет об’єднує близько 80 членів з приватної діяльності (практики), правоохоронних органів, урядових організацій різних країн. На рахунку комітету вже існує 15 опублікованих стандартів. Також, ведеться розробка інших важливих стандартів, пов’язаних з сучасними підходами до обладнання (поліграфів) і психофізіологічної детекції прихованої інформації. До речі, в склад комітету входить також і викладач вишу "Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика", член Координаційної ради громадської організації "Колегія поліграфологів України" - кандидат психологічних наук, доцент Назаров Олег Анатолійович.