Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1538

Організаційний комітет, створений на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (далі — КНДІСЕ) ініціював створення нового технічного комітету стандартизації «Судова експертиза» (далі — ТК «Судова експертиза»). Сфера діяльності — стандартизація і керівництво у сфері судово-експертної діяльності (далі — СЕД). Розробка стандартів, що стосуються правил побудови, оформлення та вимог до змісту методик проведення судових експертиз в лабораторіях судово-експертних установ, порядку виявлення, вилучення, транспортування і зберігання речових доказів з місць подій. Проведення досліджень речових доказів, оцінка отриманих результатів, формулювання висновків і оформлення їх результатів. За винятком розробки та внесення змін до чинних законодавчих актів і нормативних документів, що регламентують СЕД: законів, кодексів, інструкцій тощо.

Код та назва об’єкта стандартизації згідно з ДК 004-2008:

- 03.080.99 Інші послуги (в частині судово-експертної діяльності, висновків судових експертиз та експертних досліджень, методики експертних досліджень, роботи з речовими доказами).

Мета створення: першочерговою метою створення ТК «Судова експертиза» є стандартизація судово-експертної діяльності в Україні, подальше удосконалення нормативного, організаційного та методичного забезпечення у сфері судової експертизи, запровадження сучасних міжнародних стандартів та усунення міжвідомчих бар’єрів між суб’єктами СЕД.
Законом України «Про судову експертизу» (ст.7) визначено суб’єктів СЕД, які структурно і організаційно підпорядковані різним державним установам і відомствам. Всі суб’єкти СЕД, за виключенням державних законодавчих актів, діють на підставі відомчих нормативних актів (наказів, інструкцій, методик тощо), що значно ускладнює уніфікацію СЕД, її гармонізацію з міжнародними стандартами та вимогами (політиками) Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) тощо.

Від діяльності ТК «Судова експертиза» очікується створення національних стандартів за напрямком СЕД, що сприятиме єдиному підходу при роботі з речовими доказами, створенні методик експертних досліджень, проведенні судових експертиз та експертних досліджень, які представляються як докази в суді тощо.

Склад індивідуальних і колективних членів ТК «Судова експертиза» має інтелектуальні і технічні можливості щодо діяльності у сфері стандартизації судово-експертної діяльності в Україні, гармонізації НД з сучасними міжнародними і європейськими стандартами та зацікавлений у застосуванні розроблених НД в практичній діяльності.

Новизною діяльності створюваного ТК «Судова експертиза» є розроблення власних національних стандартів та гармонізація міжнародних стандартів у сфері СЕД. Зацікавлені сторони можуть надавати свої зауваження і пропозиції щодо створення ТК та участі у роботі ТК на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за адресами: вул. Смоленська, 6, м. Київ, 03057, КНДІСЕ; вул. Святошинська, 2, м. Київ, 03115, ДП «УкрНДНЦ».

Контактні особи:

Голова оргкомітету Хотульов Сергій Аркадійович, завідувач Лабораторії організації експертної діяльності КНДІСЕ, тел. (044) 200-29-12.

Начальник відділу планування, моніторингу та взаємодії з ТК управління національної та міжнародної стандартизації інституту стандартизації ДП «УкрНДНЦ» Коваленко Яна Петрівна, тел. 452-91-65.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).