Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 218

18–20 листопада 2020 року Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) традиційно провела Форум з питань інтелектуальної власності (ІВ) для суддів, який організував Судовий інститут ВОІВ у рамках співробітництва із судовими установами держав з усього світу.

Цьогоріч у дистанційному режимі понад сто учасників заходу мали змогу обмінятися досвідом із найбільш актуальних питань ІВ, що виникли у ході прискорення інноваційної діяльності та активізації транскордонного використання ІВ.

Заступник Голови Верховного Суду, голова КГС ВС Богдан Львов, який входить до складу судової палати КГС ВС для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним і конкурентним законодавством та багато років спеціалізується на розгляді саме цієї категорії спорів, відзначив важливу роль міжнародного Форуму та надзвичайну актуальність питань, які щороку на ньому порушуються. Адже саме на судові установи, які розглядають ІВ-спори, покладено обов’язок забезпечувати ефективний захист прав та охоронюваних законом інтересів сторін навіть в умовах правової невизначеності.

Під час форуму численні міжнародні експерти в галузі ІВ обговорили, зокрема, як суди оцінюють елемент патентоздатності у контексті патентів на фармацевтичні препарати, порівняльні підходи до оцінювання патентоздатності фармацевтичних інновацій, розбіжності між правовими системами, враховуючи різноманітні підходи до вирішення питань оцінки патентоздатності у фармацевтиці. На думку учасників дискусії, вирішення основоположної проблеми патентоздатності у фармацевтичному секторі значно полегшило б роботу щодо ухвалення рішень із патентних спорів. Судді вимушені розглядати складні технічні питання і приймати рішення у справах, які практично не мають правових прецедентів. При цьому низка політичних міркувань, пов’язаних із дослідженнями, розробленням і комерціалізацією лікарських засобів, призначених для лікування людей, а також із забезпеченням доступу споживачів до них, породжує підвищені сподівання і прискіпливу увагу до судових рішень та їх впливу на суспільство. У деяких випадках їх вплив виходить за межі національних кордонів, а деякі питання навіть стають предметом інтересу судів у всьому світі.

Звертали увагу експерти й на те, як судам розуміти й оцінювати винятки та обмеження в авторському праві щодо продуктів інформаційних технологій і цифрових продуктів у постійно мінливому технологічному ландшафті. Адже винятки й обмеження – це одна із найстаріших правових основ авторського права, і вони сформувалися ще в аналоговому світі. Проте, відповідно до інтернет-договорів ВОІВ, країни володіють розумною гнучкістю для реагування на зміни ситуацій шляхом поширення встановлених обмежень і винятків для цифрового простору, а також шляхом застосування нових обмежень і винятків залежно від обставин.

Ішлося на форумі і про вплив сучасних технологій на здійснення судочинства в умовах глобальної пандемії, зокрема, при розгляді справ з ІВ (онлайн-аналіз зразків, перехресний онлайн-допит експертів і свідків тощо). У ході засідання експерти поділилися останніми технічними досягненнями у судах, обговорили переваги й недоліки віртуального формату, нові підходи до судових засідань в онлайн-режимі, специфічні проблеми забезпечення доступу для громадськості та питання конфіденційності.

Актуальним є також питання щодо нетрадиційних товарних знаків. Підприємства виявляють усе більший інтерес до створення нетрадиційних або незвичних знаків для ідентифікації джерела своєї продукції чи послуг на ринку. Звуки, кольори, запахи, відеоролики, голограми і тривимірні знаки належать до сучасних форм товарних знаків, заявки на реєстрацію яких подаються у різних частинах світу і стають предметом обговорень і судових спорів. Учасники сесії на прикладах адміністративних і судових рішень у різних юрисдикціях обговорили, як установи ІВ та суди розглядають питання, що виникають під час прийняття рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації нетрадиційних товарних знаків.

Міжнародні експерти в галузі ІВ приділили увагу й питанню щодо вибору вигідної юрисдикції у багатоюрисдикційних ІВ-спорах. Глобальний характер і розміри ринків для технологічних продуктів призвели до багатоюрисдикційних патентних судових справ, пов’язаних із розбіжностями з приводу ліцензій FRAND. Патентні спори були зосереджені переважно у телекомунікаційній галузі, а на сьогодні вони спостерігаються і в інших галузях. Обговорюючи специфіку багатоюрисдикційних спорів, експерти звернули увагу, зокрема, на наявність глобальних засобів судового захисту, коли спір стосується глобального патентного портфеля, і взаємозв’язок між паралельними засіданнями в іноземних юрисдикціях.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).