Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 287

28 жовтня 2020 року Асоціація правників України традиційно провела IP UKRAINE NOW 2020, у ході якого експерти обговорили реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності та проблеми захисту авторських і суміжних прав, створення НОІВ і Вищого суду з питань інтелектуальної власності (ІР-суд), проаналізували останні новели законодавства та суть оновлених процедур захисту прав на митному кордоні тощо.

Учасником першої сесії «Політика у сфері ІВ до та після COVID-19» став заступник Голови ВС, голова КГС ВС Богдан Львов, який входить до складу судової палати для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством.

У своєму виступі він зазначив, що створення в Україні ІР-суду є довгоочікуваною подією. Однак, на жаль, у процесі створення виникло багато перешкод, найвагомішою з яких є відсутність єдиної стратегії розвитку судової реформи. Про неї дуже багато говорять і під цим поняттям розуміють насамперед безпосередньо заміну суддів, але не створення єдиної інституційної розумної конструкції. «Мав честь на запрошення Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) виступати якраз щодо питання створення ІР-суду і тоді, ще у 2019 році, я починав свій виступ словами, що конкурс до першої інстанції ІР-суду оголошений у вересні 2017 року, тобто вже четвертий рік ми продовжуємо створювати ІР-суд. Такий повільний перебіг може собі дозволити виключно дуже забезпечена країна, у якій належним чином захищені інтереси правовласників, а для нас – це нонсенс. Наприклад, КНР вже давно створила такий спеціалізований суд, після чого там в тисячі разів збільшилася кількість справ щодо захисту ІР, що істотно вплинуло на стан ринку та економіки загалом», – наголосив Богдан Львов.

На переконання очільника КГС ВС, якщо держава вже визнала необхідність створення ІР-суду, то було б доцільним якнайшвидше завершити цей процес. У квітні 2019 року кандидатам до першої інстанції ІР-суду залишалося лише пройти співбесіду, а кандидати до другої інстанції ІР-суду очікували на перевірку своїх 30-ти письмових завдань і співбесіду. Тобто через 1,5–2 місяці ми могли б уже мати суддівський орган, який би вже до цього часу повноцінно працював. Проте у зв’язку з ліквідацією ВККСУ цей процес призупинено і за найоптимістичнішими прогнозами нам доведеться очікувати завершення процедури створення ІР-суду ще щонайменше рік. Хоча більшість кандидатів до ІР-суду не втрачають надії та ефективно використовують час – постійно підвищують свою кваліфікацію у сфері ІР, відвідують профільні заходи тощо.

Богдан Львов також нагадав, що за цей час відбулися зміни і в процесуальних документах, зокрема з’явилася така категорія, як малозначні справи: «У господарських судах малозначні справи – це майже до 1 мільйона гривень, і велика категорія спорів потрапила саме під це визначення, а це означає, що у нас знову, як і за радянських часів, з’явилася регіональна законність. Тобто тепер окремі апеляційні округи мають власну судову практику, яку досить складно об’єднати. І хоча в КГС ВС функціонує судова палата для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством, але вона не об’єднує практики загальних та адміністративних судів. Отже, у цьому випадку підвідомчість заважає вирішенню питання єдності судової практики. Тому, на жаль, труднощі, пов’язані зі змінами в профільному законодавстві, накопичуються і потребують відповідних змін і судової практики».

У зв’язку з відтермінуванням запуску ІР-суду та питання спеціалізації суддів Богдан Львов вважає: «Найбільш доцільним та ефективним на цьому етапі буде передати всі спори цієї категорії до господарських судів, наприклад, до Господарського суду міста Києва, де найбільше сконцентровано підготовлених фахівців. Апеляційною інстанцією міг би стати Північний апеляційний господарський суд. І якби законодавці прийняли хоча б таке рішення, то можливо це прискорило або зробило б менш болісним перехідний період до створення ІР-суду».

Водночас, на думку спікера, поки ІР-суд ще в процесі створення і маємо не досить високий показник ефективності виконання судових рішень, то цей час міг би стати сприятливим для впровадження позасудового вирішення спорів, які досить позитивно сприймаються учасниками господарських відносин. І якщо, наприклад, третейські суди запропонують більш якісні послуги, ніж у державних судах, то можливо ми побачимо, як медіація та інші позасудові форми за ці часи позитивно зарекомендують себе і наберуть ваги в очах правовласників.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).